Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Американці допомагають активістам

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Американці допомагають активістам

Активісти всього світу — від єгипетських блогерів до російських користувачів «Твіттера» — перетворили Інтернет на засіб політичних змін, пише The New York Times. Тепер дві невеликі американські правозахисні організації об’єднують свої зусилля, щоби підтримати активістів у авторитарних державах, зазначає Скотт Шейн. Співзасновником однієї з цих компаній — Movements.org — є 30-річний Джаред Коен, колишній працівник Держдепартаменту США, а тепер — директор Google Ideas, дослідницького підрозділу Google. Google не має прямого стосунку до цієї фірми, але має намір жертвувати їй гроші. За словами неназваного представника компанії, сума пожертв обговорюється.

Інша компанія — Advancing Human Rights — була створена два роки тому 89-річним пенсіонером Робертом Берн­штейном, колишнім видавцем, який 1978 року заснував Human Rights Watch і свого часу захищав радянських ди­сидентів. «Різниця у віці цих людей надає їхній співпраці міжпоколінного характеру, що, за словами обох, робить її ще привабливішою», — говориться в статті.

«Я багато чого вчуся, — сказав п. Бернштейн. — Мої онуки, як божевільні, захоплюються цими машинами, і я не відстаю». За його словами, три з гаком десятиліття правозахисної діяльності навчили його, що «важко читати лекції людям в інших країнах: «Тож те, що ви можете зробити, — це дати їм свободу слова».

В об’єднаній організації, яка збереже за собою назву Advancing Human Rights, кажуть правозахисники, «ми будемо намагатися сказати людям у закритих суспільствах, що зробимо все можливе, щоби дати їм слово».

 New York Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply