Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Американські міста отримали нових очільників

Автор:

|

Листопад 14, 2013

|

Рубрика:

Американські міста отримали нових очільників

На виборах мера Нью-Йорка, що відбулися 5 листопада, переміг кандидат від Демократичної партії США. 52-річний Біл де Блазіо став першим демократом на посаді мера найбільшого американського мегаполіса починаючи з 1989 року. Церемонія його інавгурації відбудеться 1 січня 2014 року. Від 2010-го пан де Блазіо обіймає одну з найважливіших посад у місті – громадського захисника Нью-Йорка. 2000 року він керував штабом Гіларі Клінтон на виборах до сенату Конґресу США від штату Нью-Йорк.

Серед своїх пріоритетів на майбутню каденцію Біл де Блазіо називає зниження рівня соціальної нерівності, поліпшення шкільної освіти та будівництво доступного житла. Він пропонує підняти податки на сім’ї з річним доходом більш ніж 500 тис. USD, а отримані за рахунок цього кошти, за його словами, підуть на організацію системи доступних дитячих садків і програм «продовженого дня».
Політик також обіцяє побудувати 200 тис. субсидованих квартир, що будуть «по кишені» навіть найменш забезпеченим городянам. За статистикою, у Нью-Йорку живе понад 440 тис. мільйонерів, проте 21 % мешканців міста перебуває за межею бідності.
Де Блазіо має значну підтримку серед афроамериканців і іспаномовного населення. Однією з причин цього може бути те, що він одружений із темношкірою поетесою Шірлейн Мак-Крей. У родині де Блазіо та Маккрей є двоє дітей-підлітків — донька К’яра та син Данте.
Мером Детройта того ж дня вперше за кілька десятиліть став білошкірий політик Майк Дагген, який раніше працював керівником у системі охорони здоров’я. Як писав «Міст», міська влада оголосила в липні ц. р. про банкрутство через неможливість виплатити 18-мільярдні борги, що стало найбільшим муніципальним банкрутством за історію США. Через найсерйозніші проблеми з фінансуванням повноваження мера цього міста є жорстко обмежені. Обидва кандидати перед виборами обіцяли звести до мінімуму присутність кризового керівника Кевіна Орра.
«Я маю намір спробувати скоротити термін присутності Орра», — підтвердив свої програмні заяви п. Дагген. Він також оголошував, що в разі обрання зосередить усі зусилля на подоланні економічної кризи в «Місті моторів». Востаннє білий чоловік керував Детройтом у 1970-1973 рр., а з 1 січня 1974 року місто очолювали афроамериканці, першим із яких став Колман Янг.
…Уже через кілька хвилин після того, як було оголошено результати виборів мера Бостона, віце-президент Джозеф Байден зателефонував переможцеві Мартіну Волшу, однак помилився номером. «Молодчина, Марте! Ти зробив це!» — сказав у слухавку п. Байден, та його телефонний співрозмовник Мартін Волш виявився не тією людиною, котра здобула перемогу на виборах, а всього лише тезкою й однофамільцем. Віце-президент помилково зателефонував Мартінові Волшу, який раніше виконував обов’язки помічника сенатора Едварда Кеннеді й нині очолює місцеву компанію зі зв’язків з урядовими організаціями. За словами екс-помічника сенатора, коли йому телефонував віце-президент, він сидів у себе у вітальні, а той самий Мартін Волш святкував перемогу в готелі Park Plaza. Однофамілець нового мера розповів, що віце-президент був не єдиним політиком, котрий помилково привітав його з перемогою на виборах. Голосові повідомлення на його телефоні залишили, зокрема, мер Міннеаполіса (штат Міннесота) і конґресмен від штату Флорида.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...