Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Американські гіганти

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Американські гіганти

Гігант

У багатьох народів світу у всіх частинах світу збереглися перекази і міфи про людей гігантського зросту, що в сиву давнину співіснували зі звичайними людьми. Не є винятком і Північна Америка, де пам’ять про племена гігантів збереглася в різних частинах континенту.

Індіанські легенди
Наприклад, в легендах північної групи племен паютів згадуються рудоволосі велетні «сі-те-кеш», що жили на території сучасного штату Невада. У першій половині ХХ ст. останні нащадки індіанців, що мешкали на території Йосемітської долини (штат Каліфорнія), розповідали легенду про гігантів «оо-ель-ен», які прийшли в їхні землі задовго до появи білих людей. Вони були канібалами і місцеві індіанці воювали з ними.
У індіанців пауні є легенда, що першими людьми на Землі були гіганти, поруч з якими навіть бізон виглядав карликом. Ці велетні не тільки нічого не боялися, але й не визнавали Творця (у пауни — «Ті-ра-ва»). Тому вони робили вчинки, зовсім не замислюючись про їхні наслідки. Зрештою Творцю це набридло, і він вирішив покарати гігантів: підняв води всіх джерел (тобто влаштував великий потоп), земля стала рідкою, і важкі гіганти потонули в цьому болоті.
У індіанців племені чіппева (штат Міннесота) і племені тава (штат Огайо) збереглися схожі перекази про те, що перші люди, що населяли ці землі, були чорнобородими велетнями. Але пізніше прийшли інші гіганти — з червоними бородами. Вони знищили чорнобородих і захопили ці землі. Подібних легенд про стародавніх гігантів серед племен північноамериканських індіанців збереглося чимало.

Результат прояву рецесивних генів
Люди гігантського зросту відомі й у нашу епоху. Однак факти появи сучасних велетнів — поодинокі. І народжуються такі гіганти в сім’ях людей нормального зросту. Медики схильні пояснювати цей феномен генетичними збоями або аномаліями в генній структурі людини. Але чим вони спричинені? Чи можна припустити, що це — результат прояву рецесивних генів, які сучасна людина отримала в спадок від прадавньої раси гігантів?
Сучасні концепції розвитку виду Homo sapience не відводять у його еволюції місця для розумних велетнів. Це нібито обумовлено відсутністю відповідних антропологічних даних. Однак такі дані є. Кісткові рештки людей гігантського зросту знаходили як у давнину (що має підтвердження в письмових джерелах), так і в новий час в різних частинах Земної кулі.
Не є винятком і територія Північної Америки. Найбільшу кількість решток велетнів було виявлено в США в XIX ст. На жаль, переважну більшість знахідок було зроблено не фахівцями, а будівельними робітниками, фермерами, шахтарями. Багато знахідок було безповоротно втрачено, але частина відкриттів була не тільки документально зафіксована, а й самі знахідки потрапляли в музеї чи приватні колекції. Однак подальша їхня доля складалася сумно. Знайдені залишки гігантів і супутні їм артефакти гинули при пожежах чи повенях або загадковим чином зникали.

Сенсації не відбулися
Свідчень про знахідки останків стародавніх гігантів є безліч. 1833 року при земляних роботах на ранчо Ломпок (штат Каліфорнія) солдати виявили залишки скелета, що належав людині зростом понад 3,5 м. Поруч лежали кам’яні сокири великих розмірів та інші артефакти. Череп мав по два ряди зубів у верхній і нижній щелепах. Знахідка викликала обурення місцевих індіанців, і кістки були перепоховані.
1885 року солідне видання American Antiquarian опубліковало замітку про те, що група дослідників зі Смітсонівського інституту розкопала великий маунд (поховальний пагорб) поблизу містечка Гастервіля (штат Пенсильванія) і виявила кістяк дорослої людини зростом 218 см і кілька дитячих скелетів різних розмірів. На лобі дорослого скелета була одягнена мідна корона, дитячі кістяки прикрашали кістяні намиста. Але найцікавіша знахідка була виявлена на зводі склепу. Це виявилася напис, зроблений невідомим шрифтом. Всі знахідки були ретельно упаковані і відправлені в Смітсонівський інститут, їх подальше дослідження або не проводилося, або не було оприлюднене.
Але наймасовіші поховання стародавніх гігантів було виявлено в серпні 1871-го на ранчо біля містечка Каюга (штат Нью-Йорк) — близько 200! Всі останки належали людям гігантського зросту, в середньому 2,5 м. Кілька скелетів мали зріст близько 3 м і кілька — 2 м. Були також знайдені кам’яні сокири, томагавки, величезні курильні трубки. Знахідка стародавнього могильника викликала величезний інтерес у місцевих жителів. Багато черепів було розкрадено, і господар ранчо був змушений засипати місце розкопок. Нові дослідження надалі не проводилися.
Під час Другої світової війни на будівництві злітної смуги на острові Шем’я (група Алеутських островів) робітники розкрили один із маундів і виявили кілька величезних скам’янілих черепів із подвійним рядом зубів, хребці й кістки ніг. Висота черепів досягала 58 см, а ширина 30 сантиметрів. Хребці, так само як і черепи, були втричі більші, ніж у сучасної людини Довжина кісток гомілки становила від 150 до 180 см. Усі останки були зібрані і вивезені працівниками Смітсонівського інституту…
Найбільші кісткові останки стародавніх людей було виявлено 1923 року у Великому Каньйоні (штат Аризона). Це були два скам’янілих людських скелети заввишки 457 см і 549 см. Про їхню подальшу долю нічого не відомо.

П’ятиметрові й шестипалі
Таким чином, наявні сьогодні археологічні й етнографічні дані свідчать, що в давнину на території Америки по сусідству з індіанцями проживали племена велетнів, чий зріст у середньому був 2,5 м, але й часто перевищував 3 м, а у виняткових випадках сягав 5 м!
Значна кількість останків свідчить про іншу особливість гігантів — подвійний ряд зубів як на верхній, так і на нижній щелепах, а також наявність шести пальців на руках і ногах.
Відсутність можливості повноцінних досліджень кісткових залишків гігантів не дозволяє визначити чи були вони окремим підвидом людини розумної. Крім того, можна досить точно сказати, коли гіганти або їх останні нащадки зникли. Це відбулося вже в XVI ст., на ранньому етапі колонізації Нового Світу. Перші експедиції іспанських конкістадорів, які проникли на територію сучасних США, ще натрапляли на племена людей величезного зросту.
Загальна кількість відомих знахідок кісток стародавніх гігантів тільки на території США – дуже значна. Більшість цих знахідок потрапило в запасники місцевих невеликих музеїв і недоступні для вивчення. І тут виникає закономірне питання: чому ніхто з фахівців відповідних галузей не займається дослідженням теми стародавніх гігантів? Адже антропологічного та археологічного матеріалу виявлено достатньо. Чим і кому заважають факти існування древньої раси гігантів? Невже річ тільки в тому, що розумні гіганти не вкладаються в сучасну концепцію еволюції людини? Чи є інші, більш вагомі причини?

Правда випливла!
Відповідь на ці запитання частково можна отримати з нещодавнього скандалу в наукових колах США: Смітсонівський інститут визнав, що знищив на початку 1900 років тисячі гігантських людських скелетів. Верховний суд США постановив оприлюднити Смітсонівського інституту засекречені документи, датовані початком 1900 років, які доводять, що організація брала участь у великому історичному приховуванні доказів, що показують, що гігантські людські останки в кількості десятків тисяч були знайдені по всій Америці, і знищені за наказом високопоставлених керівників для захисту панівної хронології еволюції людини, що існувала в той час.
Американський інститут альтернативної археології (АІАА) звинуватив Смітсонівський інститут у знищенні тисяч гігантських людських останків від 6 до 12 футів.
Поворотним моментом у справі стала демонстрація стегнової кістки людини завдовжки 1,3 м. Ця кістка була вкрадена в 1930-х зі Смітсонівського інституту одним із високопоставлених кураторів, який наприкінці свого життя написав зізнання. “Жахливо, що таке роблять з людьми, — ідеться у документі. — Ми приховуємо правду про предків людства, про гігантів, що населяли Землю, про яких згадується в Біблії, а також інших стародавніх текстах”.
Верховний суд США постановив, що Смітсонівський інститут має опублікувати всю засекречену інформацію, пов’язану зі “знищенням доказів, що стосуються доєвропейської культурі”, а також елементів, “пов’язаних з людськими скелетами більшого, ніж зазвичай, розміру”. Оприлюднення документів призначили на 2015 рік.

Олексій Гай

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply