Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Академік Стрєлко — не винен!

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Академік Стрєлко — не винен!

Запідозрений у шпигунстві директор Інституту сорбції й ендо­екології НАНУ Володи­мир Стрєлко не пересилав у США документів, що містять таємну інформацію. Про це повідомили в Посольстві США в Україні. «Володимир Стрєлко — відомий і авторитетний учений, який багато років бере участь у міжнародній науково-дослідній співпраці», — зазначили в дипмісії. США й інші донори виступають як спонсори відкритих, прозорих наукових обмінів з Інститутом сорбції й ендоекології під егідою офіційних міжнародних угод з урядом України, ідеться в документі.

Як повідомили в посольстві, д-р Стрєлко брав участь у проекті швидкого розпізнавання токсичних забруднювачів у навколишньому сере­довищі й задіяний також у іншому — із розробки та дизайну систем зберігання енерґії на основі нанорозмірних матеріалів для просторового застосування. У посольстві поінформували, що українське Міністерство освіти й науки дало Інституту дозвіл подати ці дослідницькі проекти в США на фінансування, а Національна академія наук України фінансує один із них. «У рамках цих наукових проектів відбувається двосторонній обмін звичайною, не конфіденційною дослідницькою інформацією», — сказано в коментарі.

Як писав «Міст», академік Стрєлко раніше повідомив, що Служба безпеки України (СБУ) підозрює його у передаванні за кордон таємної інформації. Науковець стверджує, що дії СБУ були інспіровані його недоброзичливцями. За його словами, раніше йому доводилося відстоювати інститут у боротьбі з рейдерами, які також залучали на свій бік силовиків.

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply