Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 29, 2020

А якщо Росія покине астронавтів?

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

А якщо Росія покине астронавтів?

Космічна аґенція NASA та її партнери відклали старт космічного корабля, який повинен доставити на МКС наступний екіпаж, нагадує в статті, опублікованій The Christian Science Monitor, Клара Московітц. Причина — збій під час випробувань: один із паливних баків апарата «Союз» почав протікати. Запуск, призначений на 29 березня, тепер відбудеться не раніше за 15 травня.

«Для мене це не означає, що корпорація «Енерґія» має якісь ґлобальні проблеми. Я цілком упевнений, що там виявлять причину того, що сталося, й усунуть її на майбутнє», — сказав Майк Суффредіні, який курує в NASA програму досліджень на МКС.

Однак сьогодні російські «Союзи» — єдиний засіб доставки американських астронавтів на МКС і назад, на Землю, підкреслює автор. Нові американські кораблі будуть готові лише через кілька років. NASA, зі свого боку, відкладає перший політ безпілотного корабля SpaceX Dragon, функція якого — доставка вантажів на МКС. За словами п. Суффредіні, пробний запуск відбудеться не швидше ніж 20 березня.

Майк Суффредіні повідомив, що на випробуваннях спускний апарат «Союз» перевіряли під високим тиском. «У процесі його піддали тиску, який виявився значно вищим від запланованого», — уточнив він. У підсумку апарат частково деформувався, деякі зварювальні шви стали протікати. Керівництво вирішило списати його. Це — чергове розчарування для Роскосмосу, зазначає автор статті. Пан Суффредіні запевнив, що російські колеґи поставилися до всіх недавніх аварій дуже серйозно й займаються пошуком їхніх причин. «Навіть найнадійніша техніка іноді підкидає проб­леми», — додав він.

Christian Science Monitor

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply