Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Угода про вільну торгівлю

Автор:

|

Жовтень 24, 2013

|

Рубрика:

Угода про вільну торгівлю

Канада та ЄС уклали угоду про вільну торгівлю. Прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу підписали документ на зустрічі у Брюсселі 18 жовтня.

Передбачається, що угода дасть змогу знизити тарифи, оптимізувати регулювання та послабити формальні бар’єри. Пан Баррозу заявив, що сторонам удалося здійснити «прорив у перемовинах» і прийти до «важливої угоди». Тепер документ повинні схвалити парламенти всіх країн – членів ЄС.
Європейський Союз — другий за величиною торговий партнер Канади після США. Зазначимо, що 2012 року американський експорт до ЄС сягнув 206 млрд EUR, тоді як експорт ЄС у США досяг майже 300 млрд EUR. 30 млн робочих місць у Європі (приблизно 10 % усієї робочої сили) залежать від іноземної торгівлі. У Європейській комісії підрахували, що угода, перемовини про підписання якої велися з 2009-го, дозволить сторонам наростити двосторонню торгівлю товарами та послугами на 20 % — до 25,7 млрд EUR на рік.
Натомість, Канада зупинила перемовини щодо підготовки угоди про вільну торгівлю з Україною доти, доки Київ не відкличе заявки на перегляд мит у межах Світової організації торгівлі (СОТ). Про це повідомляє посольство Канади в Україні. «Відкликання Україною своєї заявки, поданої до СОТ, уможливить продовження двосторонніх перемовин із торгових питань», — сказано в коментарі посольства.
Нагадаємо, що переговори з підготовки угоди про вільну торгівлю з Канадою Україна розпочала наприкінці 2009 року. А 12 вересня 2012-го вона подала заявку до СОТ про перегляд імпортних мит на 371 товарну лінію. 29 листопада минулого року країни – учасниці Ради СОТ із торгівлі товарами, зокрема США, держави ЄС і Китай, закликали українську сторону відкликати свою заявку на перегляд тарифів, оскільки в такій формі вона фактично означає перегляд умов членства в організації. У відповідь Україна заявила, що не вважає за потрібне відкликати заявку, адже її подано згідно з правилами СОТ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply