Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 18, 2018

Учасники «Великої сімки» продовжили санкції проти РФ

Автор:

|

Червень 02, 2016

|

Рубрика:

Учасники «Великої сімки» продовжили санкції проти РФ

G7

На минулому тижні в Японії відбувся саміті G7. На цьому заході Анґела Меркель, канцлер Німеччини, першою озвучила позицію світових лідерів щодо санкцій проти Російської Федерації (РФ). Вона заявила, що зміни у санкціях не плануються й їх скасовувати не будуть.
Таким чином, країни G7 зберегли санкції проти Росії до повного виконання мінських угод, а також пригрозили, в разі необхідності, їх посилити. «Термін дії санкцій пов’язаний із повною реалізацією Росією мінських угод. Санкції можуть бути зняті, коли РФ виконає взяті на себе зобов’язання. При цьому ми готові ввести подальші обмежувальні заходи з метою тиску на РФ, якщо її дії цього будуть вимагати», — йдеться у підсумковій декларації саміту.
Лідери G7 також наголосили, що криза на Сході України може бути вирішена тільки дипломатичним шляхом і підтвердили важливість збереження діалогу з РФ. Також вони засудили анексію Криму Росією та висловили стурбованість через бойові дії, що тривають на Донбасі. Крім цього, учасники саміту закликали Україну активізувати зусилля в боротьбі з корупцією. Вони також підтримали подальші кроки українського керівництва щодо реформи судової системи. «Закликаємо Київ продовжувати й активізувати цей процес», — йдеться в документі. G7 наполягає, щоб Україна консолідувалася в боротьбі з корупцією і при проведенні судової реформи через реформу Генеральної прокуратури. «Підтверджуємо нашу довготермінову підтримку цих зусиль», — сказано в декларації.
Петро Порошенко висловив удячність країнам G7 за рішення щодо продовження санкцій проти РФ, назвавши цю подію дипломатичною перемогою України. «Внаслідок наших інтенсивних консультацій, мого візиту до Японії, де тоді готувалася зустріч країн «Великої сімки», інтенсивних перемовин із нашими партнерами по G7, це призвело до наступного: у Токіо прийняли рішення не просто про продовження санкцій проти РФ, але у випадку загострення чи у випадку необхідності — і посилення зазначених санкцій проти Росії. Бо це — єдиний інструмент, який забезпечує виконання узятих РФ на себе зобов’язань. І я надзвичайно вдячний і вважаю, що це — наша перемога», — сказав п. Порошенко.
Барак Обама, покинувши місце проведення саміту G7 в японському національному парку Ісе-Сімі, вирушив до Хіросіми. Це був перший такий візит чинного американського лідера відтоді, як у серпні 1945 року Сполучені Штати скинули на це японське місто атомну бомбу.
Після прибуття до Хіросіми президент відвідав базу авіації морської піхоти США Івакуні. В ході свого виступу американський лідер зазначив, що його візит — це шанс нагадати про рішучість створити такий світ, де не буде необхідності в ядерній зброї. За словами господаря Білого дому, це також свідчить про те, що навіть найболючіші розбіжності можливо подолати, що колишні вороги США й Японія змогли стати не просто партнерами, але найкращими друзями та надійними союзниками.
Барак Обама поклав квіти до меморіалу жертвам ядерного бомбардування та виступив із промовою. «Необхідно підтримувати живу пам’ять про них (загиблих від бомбардувань. — Ред.)», — заявив високий гість, додавши, що пам’ять про Хіросіму «ніколи не повинна згаснути».
«71 рік тому безхмарним ранком смерть впала з неба і світ змінився. Людство продемонструвало, що у нього є засоби, щоб себе знищити», — зазначив п. Обама. «Ми стоїмо тут, у центрі цього міста та намагаємося уявити той момент, коли впала бомба. Прості слова не можуть передати ці страждання, — сказав він. — У нас має бути мужність, щоб тікати від закономірного страху та прагнути до миру без нього».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...