Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

У Тихому океані тоне країна

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

У Тихому океані  тоне країна

Острівна держава Кірібаті, яка швидко зникає у водах Тихого океану, звернулася з проханням до сусідньої Фіджі продати їй частину території для переселення туди своїх громадян. «Наші острови занурюються в глибини океану, у нас немає інших варіантів, як купити землю в сусідніх держав», — заявив Анотіей Тонґ, президент країни.

Кірібаті стала першою державою світу, яка оголосила про ймовірність свого цілковитого зникнення внаслідок потепління клімату Землі й спричиненого цим феноменом підйому рівня Світового океану. Останніми роками деякі з 32 коралових островів, які складають територію країни, уже опинилися під водою. У підсумку майже все населення Кірібаті, що складає 113 тис. осіб, зараз змушене скупчитися на найбільшому острові держави — Тарава. Однак і він опинився під загрозою занурення в океан.

Спочатку уряд Кірібаті планував побудувати на основі технології плавучих нафтових платформ штучні острови на місці зниклих. Але задум виявився нездійсненним через величезні фінансові затрати. Тож зараз влада країни просить Фіджі про продаж 2 тис. га вільних земель. Туди мають переселитися мешканці Кірібаті, які зіштовхнулися з безпрецедентною екологічною катастрофою.

Своєю чергою, влада Фіджі вже заявила, що «не готова до масового й екстреного» переселення громадян сусідньої держави. «Імміґрація повинна відбуватися поступово та впорядковано, коли люди, які прибувають, могли би знаходити місця для роботи», — зазначило фіджійське державне телебачення.

Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply