Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

У Македонії — масові заворушення

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

У Македонії —  масові заворушення

Наприкінці минулого тижня поліцейські виявили тіла п’ятьох чоловіків македонської національності на березі Смілковського озера, на північ від столиці Македонії Скоп’є. Убивства було скоєно з вогнепальної зброї, і, за даними поліції, у них брали участь кілька осіб. Оскільки злочин було вчинено напередодні Великодня, у громадськості склалося враження, що вбивці були албанцями. Причому слідчі органи поки що не надають інформації про мотиви злочину.

16 квітня близько тисячі молодих людей провело центром Скоп’є несанкціоновану ходу, організовану через соціальні мережі. Учасники акції пройшли маршем через міст Гоце Делечева, а потім вийшли з Кам’яного мосту до Македонської площі, де розташовано будівлю парламенту. Присутні скандували перед законодавчими зборами націоналістичні й антиалбанські гасла.

Коли спецпідрозділи поліції робили спроби припинити цю акцію, протестувальники закидали правоохоронців камінням і різними підручними предметами. Ще з березня в Македонії не припиняються сутички між албанцями й особами македонської національності. 15 березня ц. р. влада країни постановила призупинити чемпіонат країни з футболу, щоб уникнути посилення міжетнічної напруги. Турнір відновили через тиждень.

Історія міжетнічного протистояння в Македонії налічує вже багато років. 2001-го в країні стався збройний конфлікт за участю албанської Національної визвольної армії та реґулярної армії Македонії. Узимку того року албанські бойовики почали бойові дії, домагаючись незалежності північно-західних районів країни, населених переважно албанцями. Край протистоянню македонської влади з албанськими бойовиками поклало активне втручання Європейського Союзу й НАТО. Було підписано Охридську угоду, що надавала албанцям у Македонії обмежену юридичну та культурну автономію (офіційний статус албанської мови, амністія бойовиків, албанська поліція в албанських районах).

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...