Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Трагедії у в’язницях

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Трагедії у в’язницях

Під час пожежі у в’язниці міста Комаягуа в Гондурасі загинуло 350 людей. Загалом на момент трагедії в тюрмі перебувало, за різними даними, від 500 до 800 в’язнів. На місці події було знайдено десятки обгорілих трупів, які все ще стискали в руках металеві ґрати своїх камер. Повідомляється, що декому з арештантів удалося втекти через дах, який вигорів дотла. Точну кількість жертв поки що не встановлено. Різняться й повідомлення про причини загоряння: за одними даними, пожежа спалахнула після бунту у в’язниці, за іншими — виникла через коротке замикання в електромережі.

Комісар Данило Орельяна, який керує національними тюрмами, заявив, що ситуація дуже заплутана, але розслідування справи вже розпочато. Наразі сотні родичів ув’язнених збираються біля державної лікарні Санта-Тереза в Комаягуа, щоб дізнатися про стан своїх близьких. За вісім останніх років у Гондурасі сталися дві схожі пожежі. У травні 2004-го у вогні загинуло 107 ув’язнених у Сан-Педро-Сула, другому за величиною місті на півночі країни. А у квітні 2003-го 68 людей згоріло в тюрмі міста Ла-Сейба.

І як мінімум 44 особи загинули під час бунту в одній із мексиканських в’язниць на північному сході країни. Про це повідомив Хорхе Домене, представник влади штату. Заворушення в тюремному блоці й непокора охороні почалися у виправній установі міста Аподака в провінції Нуево-Леон. Винуватці безладу напали на одного охоронця й утримували його як заручника. Потім заворушення поширилося на інший блок тюремного комплексу.

Поліцейські підрозділи й охорона відновили порядок у в’язниці за кілька годин після початку бунту. Наразі про те, чи є серед загиблих правоохоронці, не відомо. Жертвами аналогічного бунту, що стався в січні у в’язниці штату Чіуауа на півночі Мексики, стала одна людина, ще 15 — отримали поранення.

Деякі мексиканські тюрми фактично не кон­тролюються адміністрацією виправних установ. Так, позапланова перевірка в’язниці в місті Акапулько (штат Герреро) засвідчила, що в чоловічому блоці проживало, усупереч правилам, кілька ув’язнених жіночої статі. Крім того, в’язні без проблем викликали до себе в камери повій. Аналогічна перевірка, що пройшла недавно у в’язниці мексиканського штату Сонора, виявила, що там ув’язнені влаштували лотерею, переможець якої одержував право жити в «камері-люкс», обладнаній телевізором із DVD-плеєром, кондиціонером і холодильником.

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply