Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Теракт у Бурґасі

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Теракт у Бурґасі

Увечері 18 липня в аеропорту болгарського міста Бурґаса, звідки автобус забирав групу туристів-ізраїльтян, стався вибух. Загинуло восьмеро людей: шестеро ізраїльтян, водій-болгарин і терорист-смертник, який привів у дію вибуховий пристрій. Ще понад 30 осіб було поранено.

Президент США засудив цей інцидент, назвавши його «варварською терористичною атакою». Зазначимо, що Болгарія останніми роками стала улюбленим місцем відпочинку ізраїльських туристів, які почали активніше їздити туди після погіршення відносин із Туреччиною.

У причетності до підриву автобуса з ізраїльськими туристами на болгарському курорті Тель-Авів звинуватив Тегеран і пообіцяв «жорстку» відповідь. «Усі сліди ведуть до Ірану… Ізраїль відповість на іранський терор із усією силою», — заявив Беньямін Нетаньяху, прем’єр-міністр Ізраїлю, водночас нагадавши про наполегливі спроби Ірану атакувати ізраїльтян по всьому світу. «Тільки за кілька минулих місяців ми були свідками спроб Ірану завдати шкоди ізраїльтянам у Таїланді, Індії, Грузії, Кенії, Кіпрі й інших країнах… Іранські терористичні атаки охоплюють увесь світ», — сказав голова уряду.

Натомість Посольство Ірану в Софії доволі різко спростувало закиди ізраїльської влади про стосунок Ісламської Республіки Іран до вибуху в автобусі в аеропорту болгарського міста Бурґаса. «Необґрунтованими є заяви деяких державних діячів сіоністського режиму зі звинуваченнями на адресу Ірану», — ідеться в заяві іранського представництва.

З’ясувалося, що смертник, який улаштував вибух на летовищі Бурґаса, прибув до Болгарії за фальшивими документами громадянина США за кілька днів до теракту. За попередніми даними, підривником начебто виявився 36-річний Мехді Мохаммад Єзалі, підданий Швеції з алжирським і фінським корінням. Він приїхав у Болгарію за фальшивим водійським посвідченням штату Мічиґан.

«Зараз болгарські криміналісти працюють із пробами його ДНК, також знято відбитки його пальців. Усі дані передаються мережею обміну спецслужбам Ізраїлю, США та Європейського Союзу (ЄC)», — розповів Цвєтан Цвєтанов, міністр внутрішніх справ Болгарії.

Однак пізніше Болгарія та Швеція спростували інформацію про те, що теракт в аеропорту міста Бурґаса здійснив Мехді Єзалі. Відповідальність за вибух у Болгарії взяло на себе раніше невідоме терористичне угруповання «Каїдат аль-Джихад» («Основи священної війни»).

22 липня болгарська поліція затримала ще двох підозрюваних у причетності до вибуху в аеропорту Бурґаса. Правоохоронці кажуть, що, за планом організаторів теракту, затримані мали страхувати смертника, який підірвав туристичний автобус. Один із них повинен був замінити його в разі невдачі першої спроби, завданням іншого було вбити перших двох, якщо вони почнуть вагатися або їх заарештують, перш ніж відбудеться вибух.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply