Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Світові політики обговорюють європейські перспективи України

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Світові політики обговорюють європейські перспективи України

Президенти Польщі та США — Броніслав Коморовський і Барак Обама — обговорили перспективи наближення України до Заходу на тлі останніх парламентських виборів. Телефонна розмова глав двох держав відбулася ввечері 11 листопада.

Як повідомив Яромир Соколовський, міністр із Канцелярії польського президента, Барак Обама висловив Броніславові Коморовському найкращі побажання з нагоди Дня незалежності й попросив передати їх усім полякам. Польський президент «подякував американському очільникові за пам’ять і нагадав, що в момент повернення Польщею незалежності 94 роки тому США були на боці поляків». Також, додав п. Соколовський, «Броніслав Коморовський поздоровив Барака Обаму з перемогою на президентських виборах і озвучив сподівання на подальше поглиблення польсько-американських відносин, особливо в галузі економіки». При цьому Яромир Соколовський зазначив, що темою розмови п. Коморовського й п. Обами була також перспектива наближення України до Заходу після парламентських виборів, що відбулися наприкінці жовтня.
А 14 листопада Анґела Меркель, канцлер Федеративної Республіки Німеччина (ФРН), і Дональд Туск, прем’єр-міністр Польщі, провели у Берліні міжурядові консультації, де обговорили майбутні стосунки Європейського Союзу з Україною. Про це заявив Штеффен Зайберт, речник уряду ФРН.
«Під час консультацій ішлося й про загальноєвропейські питання, у тому числі про відносини з країнами «Східного партнерства», особливо з Україною, де пройшли парламентські вибори», — сказав німецький чиновник. Як поінформувала прес-служба німецького Міністерства закордонних справ (МЗС), офіційний Берлін «наполегливо обстоює детальне розслідування та виправлення всіх порушень на парламентських виборах в Україні». На цьому наголошується в повідомленні відомства за результатами зустрічі Ґідо Вестервелле, міністра закордонних справ ФРН, і Віталія Кличка, лідера української партії УДАР, що відбулася 9 листопада у Берліні.

До слова
Український президент Віктор Янукович у телефонній розмові запевнив Джозефа Байдена, віце-президента США, що влада України робить усе можливе для забезпечення завершення чесного виборчого процесу. Американський високопосадовець висловив занепокоєння щодо недавніх парламентських виборів в Україні та попросив главу української держави забезпечити справедливий і прозорий виборчий процес. «Віце-президент Байден розмовляв телефоном із президентом України з метою подякувати йому за привітання у зв’язку з виборами, що відбулися, — йдеться у повідомленні Білого дому. – Нагадавши про велику зацікавленість Сполучених Штатів у зміцненні відносин з Україною, віце-президент закликав українську державу жити згідно зі своїми демократичними обіцянками й покласти край практиці вибіркового правосуддя. Віктор Янукович і Джозеф Байден також обговорили питання внутрішньополітичного життя України та виклики, які зараз стоять перед країною на міжнародній арені.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply