Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Світ повинен об’єднатися, щоби зупинити аґресію РФ

Автор:

|

Червень 19, 2014

|

Рубрика:

Світ повинен об’єднатися, щоби зупинити аґресію РФ
Андерс Фоґ Расмуссен

Андерс Фоґ Расмуссен

У день відкриття дводенних консультацій Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Токіо Сергій Кислиця, заступник міністра закордонних справ України, закликав міжнародну громадськість перейти на жорсткішу позицію щодо Російської Федерації (РФ) через анексію Криму. За його словами, нинішня ескалація конфлікту на сході України доводить, що Росія, яка є членом ОБСЄ, порушує основні засади цієї організації щодо збереження миру та безпеки. ОБСЄ відіграє ключову роль у вирішенні кризи в Україні: вона послала 35 військових спостерігачів до Києва, а також спеціальні місії спостерігачів під час президентських виборів 25 травня, частина з яких була захоплена й досі перебуває в полоні терористів.

Водночас, Андерс Фоґ Расмуссен, Генеральний секретар НАТО, повідомив, що надати Україні винищувач і військові кораблі готова Іспанія. «Я ціную те, що Іспанія запропонувала винищувач і низку кораблів різних морських груп, відреагувавши на кризу в Україні», — наголосив чиновник. Такої домовленості було досягнуто за підсумками зустрічі п. Расмуссена з Хосе Мануелем Гарсія-Маргалітом, міністром закордонних справ Іспанії, і королем Іспанії Хуаном Карлосом.
Візит Генерального секретаря НАТО до Іспанії був присвячений підготовці до проведення саміту атлантичної організації у Вельсі у вересні ц. р. Однак питання України також стало одним із ключових. «НАТО оцінить довготермінові та далекосяжні наслідки агресії Росії проти України. Усі союзники Альянсу вжили негайних заходів», — написав Андерс Фоґ Расмуссен у Twitter.
Генсек НАТО також заявив, що Північно-Атлантичний альянс має намір допомогти Україні в підвищенні її обороноздатності. «Зараз ми займаємося підготовкою пакета (заходів), який маємо намір представити на розгляд до кінця місяця. Цей пакет містить у собі заходи допомоги в реформуванні оборонного сектору, а також модернізації збройних сил України», — зазначив п. Расмуссен. За словами чиновника, така співпраця дасть українським військовикам змогу «отримати доступ до тренувань НАТО» і матиме «суто практичну спрямованість».
Вільям Гейґ, міністер закордонних справ Великої Британії, засудив напад 14 червня на військовий літак у Луганську, на борту якого загинули 49 військовослужбовців, і нагадав Російській Федерації про готовність світової спільноти ввести щодо неї третій пакет санкцій. «Міжнародне співтовариство готове застосувати подальші санкції», — йдеться в заяві п. Гейґа. Він також «висловлює щире співчуття сім’ям, друзям і колегам загиблих».
«Трагічний інцидент знову підкреслює актуальність і важливість того, щоби Росія вжила заходів для попередження ескалації насильства на сході України, зокрема припинила підтримувати та забезпечувати зброєю групи сепаратистів», — сказав дипломат.
Своєю чергою, підтримку Україні висловлює щораз більше росіян. 11 червня в столиці Росії група городян на противагу організованому російською владою мітинґу на підтримку Донецької та Луганської «народних республік» виступила за незалежність України. Люди, які вийшли в Москві на акцію на підтримку незалежності України, записали відеозвернення до українців, яке було викладене в Youtube. Зокрема, група громадян Росії зібралася біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Вони тримали українську символіку, дівчата вдягли українські вінки та вишиванки.
Активісти заявили: «У Москві «проходить мітинґ на підтримку терору й війни на вашій землі. Немає жодних сумнівів, що федеральні засоби масової інформації покажуть їх і видадуть те, що там звучить, за думку переважної більшості москвичів. Ми зібралися тут для того, щоби показати, що це — не так. Ми — лише крихітна частина тих, хто солідарний із вами».
Учасники акції зазначили, що зібралися разом, щоби висловити повну підтримку тій боротьбі, яку ведуть українці. «У боротьбі за принципово інше майбутнє. За вільну, справедливу Україну, за незалежність від «путінської Росії». І так виходить, що за нашу незалежність також.» На завершення учасники заходу передали «сердечний привіт» українському Майдану та побажали всім добровольцям, котрі вирушили захищати Донбас, повернутися додому живими. «Ви обов’язково переможете. Слава Україні. Героям слава!», — зазначили учасники акції.

А 15 червня ц. р. біля посольства України у РФ затримали російських активістів. Про це повідомив Денис Стяжкін, журналіст і громадський активіст: «Біля посольства України затримано шістьох осіб. Людей заарештували «за безлади», за український шарф, значки й вінок на голові.» А ще біля посольства України провокатори зламали плакат пенсіонеру, котрий просив вибачення в України за Путіна, додав п. Стяжкін.

Євген Клен

До слова
Сергій Глазьєв, радник президента РФ, вважає, що Донбас має великий потенціал зростання економіки й може створити власну фінансову систему. «На Україну чекає зниження рівня життя, як мінімум, у півтора разу, зниження рівня промислового виробництва, зниження курсу гривні. На Донбасі наявні можливості дозволяють, навпаки, підняти рівень життя в півтора разу», — заявив він. На думку російського посадовця, у реґіоні є достатньо ресурсів для побудови власної фінансової системи. «Донбас у разі відключення Києвом платіжних систем буде в змозі самостійно створити свою банківську систему. У Донбасу є можливості для запуску своєї валюти. На все це може знадобитися два-три місяці», — запевнив чиновник. Він також стверджував, що «у Донбасу – позитивний торговельний баланс». «Це — єдиний реґіон України, який експортує більше, ніж імпортує. Тому Київ і не відмикає цей реґіон від платіжних систем», — повідомив радник. Ось так РФ і далі «не втручається» в справи України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply