Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Список найвпливовіших людей світу

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Список найвпливовіших людей світу

Американський діловий журнал Forbes склав список найбільш впливових людей на планеті. Загалом до списку ввійшло 70 осіб. Очолив цьогорічний рейтинґ президент США (торік — друге місце). Незважаючи на спад в економіці країни та зростання рівня безробіття, що не могло не позначитися на рейтинґу Барака Обами у власній державі, Forbes указує на успіхи президента США на міжнародній арені.

Завдяки панові Обамі, пише Forbes, Сполучені Штати залишаються найвпливовішою державою світу. Вплив президента США безперечно зріс завдяки ліквідації Осами бін Ладена, провідника «Аль-Каїди», й успішної операції НАТО в Лівії, яка завершилася після смерті лідера країни Муаммара Каддафі.

Володимир Путін, прем’єр-міністр Російської Федерації (РФ), який заявив про намір балотуватися на посаду президента РФ 2012 року, посів у цьому рейтинґу друге місце, тоді як чинний глава держави Дмитро Медведєв перебуває всього на 59-му рядку. У торішньому рейтинґу пан Путін займав четверту сходинку, тоді як 2009-го замикав трійку лідерів.

На третьому місці — лідер минулорічного рейтинґу Ху Цзіньтао, президент Китайської Народної Республіки (КНР). Таку позицію пана Цзіньтао укладачі рейтинґу пояснюють тим, що той невдовзі залишить посаду генерального секретаря Центрального комітету Комуністичної партії КНР. Очікується, що наступником Ху Цзіньтао стане Сі Цзіньпін, який, до речі, перебуває на 69-му місці. На четвертому рядку в рейтинґу журналу опинилася канцлер Німеччини Анґела Меркель. Останнім у п’ятірці найвпливовіших людей планети є Біл Ґейтс, засновник Microsoft.

Наймолодшим у списку Forbes виявився 27-літній Марк Цукерберґ, засновник соціальної мережі Facebook (9-й). Торік в аналогічному рейтинґу він посів лише 40-ве місце. Таким чином, пан Цукерберґ продемонстрував найбільше зростання з-поміж усіх, хто представлений у рейтинґу. Крім того, до першої десятки потрапили саудівський король Абдулла ібн Абдель-Азіз (6-й), Папа Римський Бенедикт XVI (7-й), Бен Бернанке, голова Федеральної резервної системи США (8-й), і Девід Кемерон, прем’єр-міністр Великої Британії (10-й).

До свого переліку Forbes уніс імена двох представників кримінального світу. 55-й рядок зайняв Хоакін Гусман Лоера — мексиканський мільярдер і наркобарон, керівник картелю «Сіналоа». Двома рядками нижче розташувався Давуд Ібрагім Каскар — очільник одного з найвпливовіших організованих злочинних угруповань індійського Мумбаї, якого підозрюють у спонсоруванні терористів.

 Forbes

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply