Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

Скандал у МВФ

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Скандал у МВФ

Пітер Дойл (на фото), один із провідних економістів Міжнародного валютного фонду (МВФ), заявив, що зневажає керівництво фонду й соромиться того, що працював у ньому. У листі на адресу виконавчої ради МВФ пан Дойл заявив, що хоче пояснити причину своєї відставки після 20 років роботи: він назвав «некомпетентними», «провальними» та «катастрофічними» призначення керівників МВФ.

Пітер Дойл, колишній радник Європейського департаменту МВФ, який курував програми позик для Греції, Португалії й Ірландії, переконаний, що провалом найвищого рівня для фонду виявилася затримка з попере­дженням про ґлобальну фінансову кризу. У своєму листі економіст пише, що помилки МВФ ставали дедалі серйознішими. Пан Дойл також розкритикував призначення Крістін Лаґард, яка зараз очолює Міжнародний валютний фонд. Імовірно, економіст засуджує практику призначення головами МВФ європейців, а Світового банку — американців.

У відповідь на лист речник МВФ заявив, що немає жодних доказів звинувачень, озвучених п. Дойлом, і що фонд сам провадив розслідування того, як здійснювався моніторинґ ґлобальної фінансової кризи.

Ендрю Вокер, еконо­мічний кореспондент Бі-бі-сі, називає лист Пітера Дойла коротким, але нищівним. Найсерйознішим, на його думку, обвинуваченням є те, де йдеться про неспроможність МВФ попередити проблеми, які призвели до світової кризи. Кореспондент Бі-бі-сі звертає увагу на те, що таких же висновків дійшли й у самому Міжнародному валютному фонді, щоправда, результати розслідування не були викладені в таких гострих висловах.

Пан Вокер також називає критику керівника фонду з вуст Пітера Дойла не особистими нападками на Крістін Лаґард, а засудженням самого способу ухвалення рішення про те, хто очолить установу.

Україна також спів­працює з МВФ у межах програми stand-by, утім, виділення грошей Києву було призупинене, оскільки українська держава не виконала всіх вимог МВФ. Зокрема, фонд уже не раз заявляв про те, що Україна повинна збільшити ціни на газ для населення.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply