Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Сенат відмовився запроваджувати заборону на продаж амуніції

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

Сенат відмовився запроваджувати заборону на продаж амуніції

Сенатори вилучили пункт про загальнонаціональну заборону продажу бойової автоматичної зброї з розглянутого верхньою палатою законопроекту про контроль за обігом вогнепальної зброї. Таке рішення ухвалив Гаррі Рід, голова демократичної більшості сенату, пославшись на те, що під час голосування законопроект із включеною в нього забороною не набере потрібних 60 голосів.

У середині січня ц. р. Барак Обама представив програму зі зниження рівня насильства, яка передбачає заборону на продаж бойової автоматичної зброї та магазинів підвищеної місткості. Одночасно демократи в сенаті подали аналогічний законопроект. Крім того президент і Демократична партія обстоювали посилення заходів із перевірки покупців зброї.
«Зараз законопроект із таким пунктом може набрати максимум 40 голосів. Це – не 60, які вимагаються (для ухвали). Але я зобов’язаний запропонувати якийсь варіант для голосування всім складом палати й саме тому роблю це (вилучаю пункт про заборону продажів автоматичної зброї)», — сказав п. Рід. Такий результат можна вважати перемогою «збройового лобі» в особі Національної стрілецької асоціації (NRA), яка виступила проти цієї заборони та докладає чимало зусиль для того, щоби законопроект не був прийнятий.
NRA вимагає скасувати прийнятий у січні ц. р. у штаті Нью-Йорк закон про посилення контролю за зброєю. Відповідну позовну заяву подала до суду міста Баффало афільована з NRA організація Rifle&Pistol Association. Як зазначено в позовному документі, закон штату Нью-Йорк, що забороняє продаж напівавтоматичної зброї та накладає обмеження на кількість набоїв у обоймі, порушує Другу поправку до Конституції США. А вона гарантує право громадян на зберігання та носіння вогнепальної зброї. «Цей позов має на меті захистити право жителів штату Нью-Йорк на володіння зброєю», — ідеться в документі.
Нью-Йорк став першим штатом, який ухвалив закон про посилення контролю за зброєю після трагедії в місті Ньютавні в сусідньому штаті Коннектикут. У грудні минулого року 20-річний Адам Ланза розстріляв там у початковій школі 12 дітей і шістьох дорослих.
20 березня один із найжорсткіших у країні законів про контроль за обігом вогнепальної зброї був прийнятий у штаті Колорадо, де недавно також трапилося гучне масове вбивство. У липні минулого року озброєний гвинтівкою, дробовиком і двома пістолетами Джеймс Голмс проник у один із кінотеатрів у місті Аврорі, де саме йшла прем’єра фільму про Бетмена, і відкрив вогонь по глядачах. У підсумку загинули 12 людей, ще 58 – було поранено.
До слова, Джеймс Голмс, імовірно, прийняв іслам. Кажуть, злочинець молиться п’ять разів на день і проводить вільний час за читанням Корану. Також п. Голмс нібито суворо дотримується обмежень у їжі, обов’язкових для мусульман. Підтвердженням цього факту можна вважати те, що на початку березня 25-річний підслідний постав перед судом із бородою, відпускати яку наказують норми ісламу. Таким чином, Джеймс Голмс, імовірно, несвідомо прагне уникнути моральної відповідальності за скоєні вбивства, уявляючи, що кривавий епізод у кінотеатрі був його особистим джихадом проти невірних.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...