Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Ще раз про героїзацію нацизму

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Ще раз про героїзацію нацизму

Генеральна асамблея (ГА) Організації Об’єднаних Націй (ООН) 26 листопада ухвалила резолюцію, що попереджає країни про неприпустимість героїзації нацизму та закликає не забувати про жахливі злочини, скоєні під час Другої світової війни. За проект документа, який підготувала Російська Федерація (РФ) у співавторстві з делегаціями 42 країн, висловилося 120 держав — членів ООН. Проти виступило три країни — США, Канада та Маршаллові острови, 57 країн — утрималося.

У документі висловлюється серйозна стурбованість зростанням у Європі й інших реґіонах світу екстремістських рухів, які пропагують расизм і ксенофобію, а також займаються поширенням ідеології фашизму та расової переваги. Крім того, у резолюції ГА знайшла відображення «занепокоєність безперервними спробами сплюндрування або руйнування пам’ятників, споруджених на згадку про тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни, а також незаконною ексгумацією або перенесенням останків цих осіб».
Засуджується в тексті й спорудження монументів есесівцям, а також заходи на їхню честь, що стали останніми роками регулярними в низці балтійських держав, передусім у Латвії й Естонії. Подібні дії, підкреслюється в документі, «поганять пам’ять незліченних жертв фашизму», негативно впливають на молоде покоління, а також є несумісні зі зобов’язаннями держав – членів ООН.
Виступаючи на засіданні ГА, Василь Небензя, директор департаменту міністерства закордонних справ (МЗС) РФ із гуманітарної співпраці та прав людини, нагадав про вчинені нацистами «кричущі військові злочини та злочини проти людства». «Заперечувати це — означало би спробувати переписати історію», — заявив п. Небензя. За його словами, від початку роботи над проектом резолюції її співавтори прагнули зробити текст максимально «збалансованим».
«Делегація РФ переконана, що ухвалення цієї резолюції за максимально широкої підтримки з боку держав-членів зробить реальний внесок у справу викорінення расизму, расової дискримінації, ксенофобії та пов’язаної з ними нетерпимості», — наголосив дипломат.
Представники Росії також висловили жаль, що Україна, поряд із державами Європейського Союзу (ЄС), США та Канадою, не підтримала резолюцію проти героїзації нацизму. Із такою заявою виступило постійне представництво РФ при ООН. «Викликає крайній подив і жаль той факт, що проти цього документа проголосували США, Канада та Маршаллові острови, тоді як делегації держав – членів ЄС утрималися при голосуванні за проектом резолюції, підтриманим переважною більшістю членів ООН. Жалю гідна й позиція України, яка воліла вкотре утриматися від осуду героїзації нацизму», — підкреслюється в документі.
Зазначимо, що такого роду резолюція щороку ухвалюється на ГА ООН починаючи з 2005 року з ініціативи Росії. 2010-го на підтримку документа проголосувало 129 делегацій, три — «проти» (США, Палау, Маршаллові острови), а 52- утрималися, зокрема країни ЄС, Україна, Молдова, Грузія. Делегація США традиційно голосує «проти», мотивуючи свій підхід тим, що резолюція нібито суперечить принципам свободи висловлювання думок, а методами карного покарання з нацизмом боротися не можна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...