Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

СБ очолив Джим Ен Кім

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

СБ очолив Джим Ен Кім

Рада директорів Світового банку (СБ) обрала головою організації президента Дартмутського коледжу, медика й антрополога Джима Ен Кіма. Він продовжить неписану традицію, згідно з якою організацію завжди очолювали американці. Упродовж п’яти найближчих років 52-річний Кім керуватиме всіма організаціями групи СБ, включно з головною — Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

23 березня кандидатуру американця корейського походження Джима Ен Кіма офіційно висунув президент США Барак Обама. 14 квітня Антон Силуанов, міністр фінансів Російської Федерації (РФ), заявив, що Росія також підтримає кандидатуру п. Кіма. Крім нього, на посаду голови СБ претендували Хосе Антоніо Окампо, колишній міністр фінансів Колумбії, і Нґозі Оконджо-Івеала, міністр фінансів Ніґерії, яка торік залишила свій пост у раді директорів СБ. Проте, на думку багатьох експертів, ці кандидати не могли скласти серйозної конкуренції Джимові Кіму.

Світовим банком завжди керували представники США, тоді як Міжнародний валютний фонд постійно очолювали вихідці з європейських країн. Зазначимо, хоча багато проектів СБ закінчується невдачею, проте вони впливають на напрямки світових фінансових потоків. Тому влада США зацікавлена в тому, щоби керувати організацією, причому висунення кандидатур від держав, що розвиваються, створює видимість демократичності. Головною метою СБ є надання допомоги країнам, що розвиваються. В 1980— 2003 рр. кредити та ґранти організації отримали 105 держав, що розвиваються. Утім, у підсумку істотно збільшити темпи економічного розвитку вдалося лише 12 із них.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply