Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Знову — «сирний» конфлікт

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Знову — «сирний» конфлікт

Російська Федерація (РФ) заявила, що знайшла порушення на двох українських сирзаводах. Росспоживнагляд видав приписи для усунення порушень. Інспекція цієї федеральної служби виїжджала в Україну — на Лозівський молочний завод і підприємство «Рось» (філія Охтирського сиркомбінату). «По кожному зі заводів було дано розпорядження. Ми чекаємо від них на план заходів з усунення виявлених порушень. Тільки після цього буде ухвалене рішення з приводу надання цими підприємствами зразків продукції нам на лабораторний контроль», — сказав Геннадій Онищенко, керівник Росспоживнагляду й головний державний санітарний лікар РФ.

«Що ж до Лозівського заводу, то там виявлено доволі серйозні порушення, які дають нам підстави з високим ступенем імовірності припускати, що там може бути наявна фальсифікація продукції та додавання рослинних олій, — повідомив п. Онищенко. — Ми маємо дуже серйозні підстави ще раз повернутися туди для контрольної перевірки». Про підсумки перевірки підприємства «Рось» чиновник заявив: «Там ситуація більш сприятлива. Він отримає пріоритетність із точки зору дозволу на постачання сирів».

Раніше російська санітарна служба зняла ембарґо на постачання сиру із чотирьох українських підприємств. У їх числі — «Гадячсир», «Пирятинський сирзавод», «Прометей» (філія «Менський сир») і «Дубномолоко». Зразки партій сиру із цих заводів пройшли в Росспоживнагляді лабораторний контроль.

Відтак Геннадій Онищенко провів у Москві перемовини з Петром Порошенком,міністром економічного розвитку й торгівлі України, було вирішено зняти ембарґо на постачання сиру з трьох українських підприємств. Після цієї зустрічі п. Онищенко сказав журналістам, що український сир повернеться на ринок РФ, якщо російська сторона не матиме більше претензій.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply