Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Закон проти кримчан-патріотів

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Закон проти кримчан-патріотів

Державна Дума РФ

Державна Дума РФ прийняла в першому читанні законопроект Андрія Лугового, депутата від Ліберально-демократичної партії скандального політика Жириновського, у якому як міру покарання за приховування інформації про друге громадянство запропоновано штраф до 200 тис. RUR або обов’язкові роботи на термін до 400 годин. Крім цього документа на розгляд було внесено також законопроект Сергія Іванова, де у випадку з рядовими громадянами рекомендується обмежитися адміністративним штрафом до 2,5 тис. RUR. Останній не був прийнятий. Ці законопроекти були подані до Держдуми після появи інформації, що в Криму значна частина населення зберігає українські паспорти.
Тим часом, Рада з прав людини при президенті РФ (РПЛ) засудила законопроекти, що запроваджують відповідальність за приховування подвійного громадянства. На думку комісії РПЛ із міґраційної політики, законодавці не пояснюють, чому необхідно запроваджувати відповідальність. Обидві ініціативи не враховують інтересів росіян, котрі проживають за кордоном і мають громадянство іншої країни.
«Багато громадян не знає й не може знати про збереження за ними колишнього громадянства, — сказано в повідомленні РПЛ. — До того ж, населення не має доступу до відповідної відомчої інформаційній бази, а в деяких державах рішення про припинення громадянства взагалі не ухвалюються».
Понад те, у законопроектах не взято до уваги обставини, що склалися після приєднання Росією Криму, вважають правозахисники. «Прийняття будь-якого зі законопроектів грубо порушить права тисяч жителів Кримського півострову, котрі отримали громадянство Російської Федерації та відмовилися від громадянства України, оскільки рішень про припинення останнього українська влада, зрозуміло, не приймала», — ідеться в повідомленні.
Б-бі-сі-Україна

До слова
Володимир Путін нагородив Сергія Аксьонова, самопроголошеного прем’єр-міністра Криму, Володимира Константинова, голову розпущеного кримського парламенту, й Олексія Чалого, самопроголошеного мера Севастополя, орденами «За заслуги перед Вітчизною» I ступеня. Як пояснили в прес-службі Ради міністрів Республіки Крим, нагороди було вручено «за значний внесок у зміцнення російської державності, підготовку та проведення загальнокримського референдуму про входження Республіки Крим і міста Севастополя до складу РФ, проявлення високої громадянської позиції, мужності та самовідданості».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply