Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Янукович знову озвався

Автор:

|

Червень 25, 2015

|

Рубрика:

Янукович знову озвався

Віктор Янукович

Путін, мабуть, задумав новий політичний гамбіт і з цією метою витягнув зі своєї колоди пошарпану карту: «легітимний» екс-президент Янукович дав інтерв’ю британському виданню Бі-бі-сі, у якому взяв на себе часткову відповідальність за вбивства на Майдані, які призвели до його повалення в лютому 2014-го. Він також заявив, що ніколи не віддавав наказу про використання зброї проти учасників акції протесту, однак визнав, що не вжив достатньо заходів задля уникнення кровопролиття. Тим не менш, за його словами, правоохоронні органи виконували свої обов’язки згідно із чинним законодавством.
Водночас Янукович повністю заперечив вплив Кремля на події на Майдані, хоча й зізнався, що мав тоді неодноразові контакти з президентом Росії телефоном. Про завчасні плани Путіна захопити Україну він, звісно, не прохопився й словом. А свідченням цього є от хоча би пам’ятка для українців «Як поводитися під час зачистки російськими миротворчими військами вашого міста», надрукована ще 2004 року»!

Агітаційна листівка

Натомість Янукович підкреслив, що Путін урятував йому життя, скерувавши спеціальні сили для перевезення екс-президента в Росію в ніч на 23 лютого 2014 року. А анексію Криму Російською Федерацією президент-утікач назвав трагедією, яка би не відбулася, якщо би він був при владі. Однак він змовчав, наприклад, про той факт, що на медалі «За повернення Криму», якою щедро нагороджували зрадників Батьківщини, стоять дати 20.02.14-18.03.14, тобто ці нагороди були виготовлені ще до згаданих ним подій.
За словами Януковича, територія Донбасу, яка контролюється сепаратистами, має залишатися частиною України. При цьому він закликав США та Європейський Союз змусити Київ до прямого діалогу з лідерами бойовиків, котрих Верховна Рада України визнала за терористів.
Окремо Янукович спростував твердження про привласнення ним коштів із українського державного бюджету та приховування цих грошей на закордонних банківських рахунках. «Так, була корупція, — погодився він. — Цього ніхто не заперечує. Але минуло півтора року, нова влада має всі можливості у своєму розпорядженні. Покажіть, де банківські рахунки Януковича? Їх не існує, їх ніколи не було». Тут, звісно, він має рацію. В Україні за цей час — уже третій генеральний прокурор, а віз — і нині там.
Тим не менш, Янукович усе ще сподівається, що якось зможе повернутися в Україну. Усі українці теж цього прагнуть — для президента-зрадника завжди знайдеться місце в камері Лук’янівського слідчого ізолятора в Києві.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply