Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Випускники Академії ФСБ влаштували масовий заїзд на супердорогих позашляховиках

Автор:

|

Липень 07, 2016

|

Рубрика:

Випускники Академії ФСБ влаштували масовий заїзд на супердорогих позашляховиках

Mercedes-Benz Gelandewagen

Мешканці та гості російської столиці такого ще не бачили. Вулицями міста рухалася колона з приблизно 30 однакових чорних автомобілів Mercedes-Benz Gelandewagen, із люків у дахах висовувалися молоді парубки, котрі щось радісно кричали, а водії періодично в унісон сигналили.
Що цікаво, заїзд відбувся ще 21 червня, однак до пори до часу його ініціаторам вдавалося уникати публічного розголосу. Лише 1 липня якісь сміливці виклали в мережу зняті на мобільні телефони кадри події, а наступного дня в Інтернеті навіть з’явився професійно змонтований кліп.
Про сміливців ми згадали недарма. Як виявилося, парад на Gelandewagen влаштували цьогорічні випускники Академії Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації (ФСБ) — наймогутнішої спецслужби країни.
Коментарі в соціальних мережах посипалися, як стиглі грушки. Зрозуміло, що більшість із них були, м’яко кажучи, не надто люб’язними. Показово, що обурилися навіть привчені уникати будь-якої критики на адресу рідної «контори» ветерани. Так, Олександр Михайлов, колишній генерал-майор ФСБ, закликав керівництво спецслужби жорстко відреагувати та звільнити з роботи геть усіх учасників пробігу ФСБwagen. «Офіцерів органів держбезпеки завжди привчали до скромності та конспірації. Тут порушені всі головні постулати роботи в органах. Це — зрада інтересів служби!», — обурювався генерал.
Реакція хлопців із Gelandewagen виявилася несподіваною. Замість того, щоб спробувати потихеньку зам’яти скандал, вони самі пішли в інформаційний наступ. Для початку в Інтернет демонстративно виклали колективні фото новоспечених лейтенантів на фоні тих самих позашляховиків. Потім один із учасників масового заїзду заявив радіостанції «Говорить Москва», що громадська критика його мало хвилює. «Нехай критикують. От, якби ми каталися на білих «Волгах», то нас похвалили б. Не бачу нічого неадекватного в проїзді кортежу без порушень правил дорожнього руху», — заявив він.
Заодно лейтенант нахабно «наїхав» на генерала Михайлова, котрий закликав звільнити всіх учасників ФСБwagen: «Що він собі дозволяє? Він — не бойовий генерал, а випускник журфаку. Як колишній співробітник спецслужби, він має розуміти, що цими коментарями лише роздмухує тему, яку, за ідеєю треба глушити, а не афішувати на мільйонну аудиторію». Те, що своєю заявою хлопець сам ще дужче розпалює пристрасті, майбутньому оперативнику навіть не спало на гадку.
ФСБwagen наочно продемонстрував, хто справжні господарі сучасної Росії. Мало того, що молоді лейтенанти глибоко зневажають громадську думку, вони ще й пихато продемонстрували решті росіян, що найбагатшими в їхній країні є не бізнесмени, а люди в погонах.
Зазначимо, що в московських автосалонах ціна Mercedes-Benz Gelandewagen становить понад 100 тис. USD. Співрозмовник радіостанції «Говорить Москва» розповів, що автомобілі, на яких здійснювався заїзд, — «шефська допомога молодому поколінню». «Водії — це власники машин, котрі закінчили нашу академію раніше», — пояснив він. Отже, росіянам учергове продемонстрували: хочеш добре жити — іди служити режиму.

Ігор Берчак

Довідка
Академія ФСБ РФ — вищий військовий навчальний заклад, що здійснює підготовку офіцерів російських та іноземних спецслужб. Заснована 1992 року на базі Вищої школи КДБ СРСР та Академії прикордонних військ. Містить інститут криптографії, зв’язку та інформатики й інститут підготовки оперативного складу в складі двох факультетів — слідчого та контррозвідувального. Також існують окремі факультети: перекладачів, підготовки керівного складу, спецфакультет для громадян іноземних держав. Начальник академії — генерал-полковник Віктор Остроухов. Серед найвідоміших випускників — програміст Євген Касперський, чия компанія займається розробкою рішень для забезпечення IT-безпеки по всьому світу, та Шандор Лаборч, колишній начальник контррозвідки Угорщини, котрий свого часу був головою Комітету НАТО з розвідки. Обидва, щоправда, закінчували ще Вищу школу КДБ СРСР.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...