Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

Військова таємниця

Автор:

|

Червень 04, 2015

|

Рубрика:

Військова таємниця

Путін

Слідчий комітет (СК) Російської Федерації (РФ) заявив про завершення розслідування карного провадження стосовно української льотчиці та народного депутата Надії Савченко. Про це заявив Володимир Маркін, офіційний представник СК.
Також речник СК заявив про порушення чергової карної справи проти українських військових. «За даними слідства, 26 травня ц. р., близько 20:15, невстановлені особиі з числа військовослужбовців Збройних сил України та Національної гвардії України (НГУ), виконуючи свідомо злочинні накази командирів і посадових осіб Міністерства оборони України та НГУ, здійснили прицільний артилерійський обстріл із важких видів озброєння калібру не менш як 122 мм об’єктів цивільної інфраструктури, які не є військовими цілями, у місті Горлівці», — заявив Маркін. При цьому він не уточнює, звідки «слідство» отримало дані про ситуацію з території іншої держави.
Представник СК зазначив, що російське законодавство дає Слідчому комітету право залучати іноземних громадян, котрі скоїли злочин за межами Російської Федерації, до карної відповідальності у випадках, якщо злочин спрямовано проти громадянина РФ, а також у випадках, передбачених міжнародним договором РФ, якщо іноземні громадяни не були засуджені в іноземній державі.
Нагадаємо, що 26 травня у Горлівці Донецької області внаслідок обстрілу бойовиками загинуло троє мирних жителів, ще четверо — зазнало поранень. Згідно з даними прес-служби прокуратури Донецької області, 26 травня близько 19-ї години, бойовики терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР) завдали масованого удару з важкої артилерії по житловому кварталу Горлівки. «Один зі снарядів влучив у житловий будинок в Центрально-міському районі міста, загинули господар помешкання, його 11-річна донька та ще один чоловік. Також поранення отримало ще четверо осіб, серед яких — десятирічний хлопчик і новонароджена дитина», — ідеться в повідомленні. За фактом нападу терористів «ДНР» на місто Горлівку розпочато карне провадження за статтею «Терористичний акт».
У Росії ж досі заперечують факт участі її збройних сил у конфлікті в Україні. Але кількість загиблих росіян у цій війні стала такою значною, що Путін зарахував дані про втрати російської армії «в мирний час» до державної таємниці. Про це йдеться в його указі, опублікованому 28 травня. Доcі до інформації, яка вважалась державною таємницею, належали лише «дані, що розкривають втрати особового складу у воєнний час». Тепер цей пункт викладено у редакції «Інформація, що розкриває втрати особового складу у воєнний час, у період проведення спеціальних операцій в мирний час».
Міжнародна неурядова організація Amnesty International заявила, що указ Путіна щодо приналежність до державної таємниці даних про втрати серед військовослужбовців під час спецоперацій в мирний час прямо натякає на присутність солдатів Росії в Україні. «Путіну є що приховувати, зокрема втрати, яких зазнала російська армія в Україні», — вважає Джон Дальхузен, директор Amnesty International.
Крім цього, цей новий указ потенційно може спричинити звинувачення з боку багатьох журналістів за статтею «Державна зрада» через висвітлення російських втрат в Донбасі. Також сім’ї військовослужбовців армії РФ, котрі загинули під час «спеціальних операцій» у Донбасі, будуть позбавлені правди про долю своїх близьких, а відтак, і матеріальної компенсації.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply