Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 20, 2020

Від РФ вимагають видати вбивцю вірменської родини

Автор:

|

Січень 22, 2015

|

Рубрика:

Від РФ вимагають видати вбивцю вірменської родини
Валерія Пермяков із друзями

Валерія Пермяков із друзями

Не встигла Вірменія вступити до кремлівського Євразійського Союзу, як почали проявлятися результати «дружби» з Москвою. Рано-вранці 12 січня ц. р. у вірменському місті Гюмрі була розстріляна родина Аветисянів.

Пострілами з автомата було вбито шістьох людей. Вижив лише найменший член родини, шестимісячний Сергійчик Аветисян, якого вже прооперували в Австрійській дитячій лікарні міста. У немовляти виявили колото-різане поранення в ділянці грудної клітки, проте органи черевної порожнини не були пошкоджені. Операція тривала 40 хвилин і пройшла вдало. Як повідомили у прес-службі міністерства охорони здоров’я Вірменії, малюка, що перебуває в післяопераційному шоковому стані, помістили у відділення реанімації. Хлопчика під’єднали до апарата штучного дихання, його стан залишається важким.
Сергійчика Аветисяна взяв під свій особистий контроль Сейран Оганян, міністр охорони здоров’я Вірменії, котрий 13 січня зустрівся з Аркадієм Бахіним, заступником міністра оборони Російської Федерації (РФ), для обговорення трагедії в Гюмрі. У скоєнні злочину підозрюють солдата російської військової бази Валерія Пермякова, котрий намагався втекти в Туреччину і був затриманий.
14 січня в Єревані, столиці Вірменії, відбулася хода до резиденції президента країни. Спочатку з площі Свободи вирушило близько сотні активістів, потім їх кількість іще збільшилася. Люди вимагали передати вірменським правоохоронцям російського солдата Пермякова, а також оголосити у Вірменії дні жалоби за загиблою родиною. У разі незадоволення вимог активісти обіцяли повернутися на площу Свободи й оголосити дні жалоби без офіційної заяви.
Потім активісти вирішили провести акції протесту біля посольства РФ у Вірменії. «Злочинець повинен бути переданий правосуддю Вірменії, слідство має пройти у Вірменії. У нашої держави з Росією є угода про розміщення російської військової бази, у якій сказано, що якщо на території Вірменії представник військової бази скоїв злочин, то він повинен бути переданий вірменським правоохоронцям», — наголосив Нарек Айвазян, один з учасників акції.
Напередодні поліція Вірменії оприлюднила відео з будинку родини, яку розстріляв російський військовослужбовець. Відеоматеріал було розміщено на офіційному каналі поліції Республіки Вірменія на Youtube. На записі чітко видно, що члени сім’ї Аветисянів померли насильницькою смертю у власних ліжках. До того ж убивця залишив речі із бирками, на яких указано прізвище російського солдата строкової служби Валерія Пермякова.
Увечері 15 січня в Гюмрі сталися масові сутички між поліцією та протестувальниками, поранень зазнало 24 людини, 14 із них — поліцейські. Постраждалих було шпиталізовано до Гюмрійської державної лікарні, одного з правоохоронців із відкритою черепно-мозковою травмою відправили до єреванського медцентру «Святий Григорій Просвітитель», де його прооперували. Стан іще двох поліціянтів — задовільний. В одного з них – струс мозку, інший – травмований тупим предметом.
Того ж дня під час заворушень у Єревані поліція затримала 38 активістів, котрі знову вийшли на вулиці та вимагали ліквідувати російську базу з території Вірменії. У двох із них було вилучено пістолети. Пізніше пройшла акція протесту під військовою частиною. Правоохоронці доклали надзусиль, аби зупинити штурм розлючених чоловіків, котрі вимагали видати затриманого росіянина Пермякова вірменському правосуддю. Саме у військовій частині, за офіційною інформацією, тепер утримають підозрюваного у вбивствах російського військовослужбовця.
Ця трагедія у Вірменії — далеко не перша. Російська військова база частина й раніше «дарувала» вірменам смерть. Два роки тому на її полігоні двоє вірменських хлопчиків підірвалося на незнешкоджених мінах — обидва загинули.
Тимчасом, політична еліта Вірменії не заперечує своєї залежності від РФ. Країна відмовилися від асоціації з Європейським Союзом на користь Союзу Євразійського. Через конфлікт навколо Нагорного Карабаху вірмени й досі конфліктують з Азербайджаном. І Кремль без зайвих зусиль роздмухає війну знову. Від Росії Вірменія залежать також економічно й енергетично. Та політики змушені визнати: народ, що вийшов на вулиці з антиросійськими гаслами й спалює російські прапори, — змінює ситуацію.
Тамара Айлоян, адвокат обвинуваченого Пермякова, заявила, що не витримала зізнань убивці та відмовилася виконувати свій професійний обов’язок. А Путін запропонував прихистити в Росії хлопчика, котрий вижив у цій жахливій трагедії, однак 19 січня дитина померла. На захист Валерія Пермякова виступили лише в самопроголошеній «Новоросії». У соціальних мережах навіть створили групи антимайдану. Там, за французьким прикладом, почали поширювати хештег Je suis Valera та назвали убивцю в’язнем сумління.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply