Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Українці стають рабами у Чечні

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Українці стають рабами у Чечні

Мапа Чечні

Від 400 до 700 українців, полонених на території бойових дій на Донбасі, було вивезено на територію Російської Федерації (РФ). Багатьох із них продали в рабство в Чечні, Адигеї й Осетії. Про це йдеться у відкритому листі родичів полонених до російських правозахисників.
«Ми припускаємо, що вони можуть перебувати там, оскільки на телефони їхніх близьких дзвонив або сам зниклий, або невідомі особи з російських номерів — із Чечні й Адигеї. Декому з рідних також телефонували правозахисники з РФ із повідомленням про те, що знайшли їхніх рідних у російських слідчих ізоляторах (СІЗО). Декого з них, як ми знаємо, відправляли в Чечню або Адигею», — йдеться в листі.
Серед зниклих є не тільки українські військовослужбовці, але і мирні жителі: волонтери, котрі надавали гуманітарну допомогу нужденним, і ті, хто відвідував своїх родичів, призваних в українську армію під час мобілізації. Ті, кому вдалося звільнитися з полону, розповідали родичам зниклих безвісти, що починаючи з літа полонених неодноразово перевозили в Ростовську область або вглиб Росії на роботи, потім повертали через кордон назад і знову вивезли в РФ у різних напрямках. Їх переправляли на кордоні через різні пункти пропуску, зокрема пункт пропуску Ізварине.
«Звертаємо вашу увагу на те, що мова не йде про військовополонених «республік» і «казаків». Цих зниклих безвісти немає ні в списках загиблих, ні серед полонених, котрі підлягають обміну, згідно з «мінськими угодами». Зараз будь-який зв’язок із ними втрачено», — сказано в листі.
Декому з рідних зниклих українців невідомі особи зі східним акцентом телефоном або через волонтерів пропонували повернути бранця за велику винагороду. «Іноді це звучало так: ваші родичі продані в рабство, і ви ніколи їх не побачите», — пишуть близькі зниклих безвісти.
Родичі бранців вважають, що всіх, кого вивезли на Кавказ — в Чечню, Осетію чи Адигею, — швидше за все, не тримають в СІЗО. «З різних джерел відомо, що наших близьких вивозили і продавали як робочу силу. Ми не можемо точно сказати, наскільки це – правда, але сигнали про такі випадки надходили від різних правозахисників і журналістів», — зазначається в листі.
На прохання родичів російський журналіст Анна Нємцова спробувала простежити такий слід у Чечні. Її джерела підтвердили, що такі випадки були, однак «проданих» потрібно довго шукати, і це — непросто.
Родичі полонених склали список осіб, зниклих безвісти, із чиїх телефонів дзвонили близьким і друзям або чиї телефони виявлялися ввімкненими в роумінгу в РФ, зокрема в Чечні, Адигеї й Осетії. У цьому списку є 120 осіб, проте крім них у Росії може перебувати, за різними даними, від 400 до 700 громадян України.
Нагадаємо, представник України в контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, екс-президент України Леонід Кучма 6 травня в Мінську по завершенні зустрічі Тристоронньої контактної групи заявив, що на Донбасі зникло безвісти 1 460 людей і майже чотири сотні перебуває у полоні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply