Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Українську льотчицю відправили на примусову психіатричну експертизу

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

Українську льотчицю відправили на примусову психіатричну експертизу

Надія Савченко

Надію Савченко, для порятунку якої на сайті Білого дому нещодавно з’явилася петиція, 10 жовтня ц. р. було офіційно визнано політв’язнем. Про це заявив Марк Фейґін, адвокат льотчиці. «Так ухвалив правозахисний центр «Меморіал». Наступний крок — міжнародний статус», — повідомив він.

Водночас, Слідчий комітет (СК) Російської Федерації (РФ) відмовився долучити до справи докази невинуватості українки, бо вони «не мають юридичної сили». Микола Полозов, іще один правозахисник п. Савченко, заявив про намір оскаржити таке рішення у суді.
Саму ж Надію Савченко 13 жовтня доправили ??в одну з медичних установ Москви для проходження стаціонарної психолого-психіатричної експертизи. Про це йдеться в заяві Володимира Маркіна, голови СК РФ. Однак на цей же день було призначене судове засідання у справі українки. Та російське «правосуддя» це проігнорувало. Раніше захист української льотчиці подав у Басманний суд Москви скаргу на призначення їй психіатричної експертизи.
Та п. Маркін заявив, що подання скарги не зупиняє виконання зазначеної постанови слідчого. «Зараз обвинуваченій у скоєнні особливо тяжкого злочину Савченко призначено стаціонарну комплексну психолого-психіатричну експертизу, й у зв’язку із цим вона доставлена ??в одну з експертних установ Москви. Обвинувачену та її захисника в установленому законом порядку повідомлено про призначення вказаної експертизи. Медики мають визначити психічний стан обвинуваченої та представити слідству свій висновок, із яким обвинувачена та її захисник також будуть ознайомлені», — ідеться в повідомленні СК. Також там сказано, що основним завданням проведення експертизи є вирішення питання щодо осудності-неосудності обвинуваченої, а також визначення її процесуальної дієздатності.
У підсумку Басманний суд відклав розгляд апеляції українки на призначення їй психіатричної експертизи до 11 листопада ц. р. Про це поінформував п. Фейґін. А п. Полозов зазначив, що суд зобов’язав слідство доставити Надію Савченко на засідання. У судовій залі були присутні мати льотчиці, низка депутатів Верховної Ради України й консульські представники США та Європейського Союзу. А тим часом під будівлею суду проходив одиночний пікет. Літній чоловік стояв там із плакатом «Надія Савченко — Жанна д’Арк».
Додамо також, що СК відмовився порушити карну справу про побиття українського кінорежисера Олега Сенцова, котрий теж є політв’язнем режиму Путіна. Свою відмову слідчі мотивували тим, що в помешканні режисера було знайдено батоги, а це, на їхню думку, означає, що він є садомазохістом і що травм чоловікові нібито завдала його партнерка.
Утім, захист українського кінорежисера наполягає на тому, що його жорстоко побили працівники російських правоохоронних служб. Дмитро Дінзе, адвокат п. Сенцова, заявив, що з його підзахисного «вибивали» свідчення. «На нього одягли поліетиленовий пакет, яким душили до непритомного стану, йому погрожували зґвалтуванням і вбивством і при цьому примушували зізнатися в організації вибухів, підпалах офісів, зберіганні зброї та вибухових речовин», — розповів правник.
Як писав «Міст», Олега Сенцова з 10 травня ц. р. утримують у Лефортівському слідчому ізоляторі Москви – йому інкримінують терористичну діяльність. 29 вересня суд продовжив термін арешту чоловіка до січня 2015 року. Також Російська федеральна служба з фінансового моніторингу внесла українського режисера до списку терористів і екстремістів. Для цього Олегові без його згоди надали російське громадянство. Про це повідомила український омбудсмен Валерія Лутковська.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...