Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

У Москві звільнили професора, який порівняв ситуацію в Криму з аншлюсом Австрії

Автор:

|

Березень 13, 2014

|

Рубрика:

У Москві звільнили професора, який порівняв ситуацію в Криму з аншлюсом Австрії

Андрія Зубова, професора кафедри філософії Московського державного інституту міжнародних відносин, звільнили зі займаної посади після того, як він опублікував статтю з критикою введення російських військ до Криму. 

Статтю проф. Зубова під заголовком «Це вже було», було опубліковано на сайті «Відомостей» 1 березня. У ній історик порівняв можливе вторгнення російських військ на Кримський півострів з аншлюсом (приєднанням Австрії до Третього рейху) 1938 року. «Адже все це вже було. Австрія. Початок березня 1938-го. Нацисти бажають округлити свій рейх за рахунок іншої німецького держави. Народ не надто прагне цього — ніхто його не дискримінує. Але ідея Великої Німеччини заморочує голову радикалам», — написав Анжрій Зубов у своїй статті. Він висловив упевненість, що в разі початку військової операції Російська Федерація (РФ) на багато років суттєво погіршить відносини зі Заходом і з самою Україною, і закликав політиків «схаменутися та зупинитися».
Офіційні представники інституту ніяк не прокоментували можливий зв’язок звільнення проф. Зубова з опублікованою статтею. Андрій Зубов є доктором історичних наук, на його рахунку – п’ять монографій, а також близько 150 наукових робіт, крім цього він є редактором двотомника «История России. XX век». Проф. Зубов також є одним з авторів «Основ соціальної концепції Російської православної церкви».
Тепер Андрія Зубова запросили обійняти посаду професора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Шевченка. Цей український інститут є партнером російського вищого навчального закладу, де працював науковець. «Будемо раді бачити серед нас видатного історика, чесного науковця й чесну людину», — заявили в Київському університеті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply