Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 15, 2020

У містах Росії відбулися репетиції повалення режиму Путіна

Автор:

|

Грудень 11, 2014

|

Рубрика:

У містах Росії відбулися репетиції повалення режиму Путіна
Так тепер виглядає Будинок преси у Грозному

Так тепер виглядає Будинок преси у Грозному

Прогнозовані безлади в Російській Федерації (РФ) тільки вимальовуються. Але вони мають усі шанси перерості в масові.

Грозний
Чеченські патріоти вирішили скористатися тим, що всі боєздатні російські війська зосереджено в Україні. У центрі Грозного (Республіка Ічкерія) в ніч на 4 грудня було чутно вибухи і стрілянину. Тут повстали чеченські патріоти. При спробі працівників дорожньої поліції затримати підозрілу машину із салону відкрили вогонь, зав’язалася перестрілка. Повстанці підірвали автомобіль дорожньо-патрульної служби й убили трьох поліцейських. Після цього вони сховалися в Будинку преси в центрі столиці Чечні.
В Інтернеті було опубліковано відеозвернення озброєних людей, котрі називають себе «муджахідами Імарату Кавказу». «Ми ввійшли в місто (Джохар, як називають чеченці свою столицю) за наказом Аміра Хамзата (права рука покійного Доку Умарова)… Це — акт відплати за те, що маріонетки посміли гнобити мусульманських жінок, наших сестер. Це – операція Інтікама, шахідська операція, і ми будемо битися до смерті, — заявили повстанці. – Ми знищили багато машин, військові колони, захоплено чимало трофеїв. Ми розосередилися по місту, тривають бої, і ніхто з нас досі навіть не поранений, а їх ми багатьох знищили».
У місті запровадили режим контртерористичної операції. Уранці 4 грудня Рамзан Кадиров повідомив, що усіх бойовиків знищено. «Собаки по-собачому здихають!» — зауважив він. Проте пізніше глава Чечні оголосив, що кількох бойовиків виявлено в одній зі шкіл у центрі Грозного. Рамзан Кадиров пообіцяв, що замість пошкодженого вогнем Будинку преси побудують нову споруду, старої ж не відновлюватимуть.
«Настає світанок. Операція з нейтралізації бойовиків наближається до завершення. Для всіх нас важливо, щоб жоден бандит не зміг покинути місто. Переконливо просимо повідомити будь-яку інформацію про людей, які, на ваш погляд, викликають підозру та можуть бути з ними пов’язані», — написав п. Кадиров в Instagram.
Після цього президент Чечні заявив про завершення спецоперації в Грозному. За його словами, у правоохоронців є трупи дев’яти бойовиків, інших шукають. У центрі Національного антитерористичного комітету РФ повідомили, що в Грозному загинуло десятеро російських силовиків, 28 – було поранено в ході операції в Грозному. Натомість, очевидці стверджують, що загинуло 70-80 силовиків.

Ростов, Москва, Махачкала
Того ж дня у Ростовській області спалахнула стихійний бунт батьків солдатів і місцевих жителів, і бунт – дуже серйозний. Жахливі втрати в Донецьку 2 грудня, коли крім інших (за два дні тільки загинуло 600 солдатів і офіцерів) був розбитий елітний легендарний підрозділ «Вимпел», що за день втратив більше бійців, ніж за всю свою історію, з усією очевидністю показали неспроможність російської армії, розрекламованої кремлівською пропагандою.
За наказом Москви був заблокований телефонний та електронний зв’язок із реґіоном, туди терміново кинули підрозділи внутрішніх військ і поліцію. Бунтували солдатські матері, котрі з’їхалися з усієї країни шукати своїх синів, зниклих у «довготерміновому відрядженні». Збунтувалися й місцеві жителі, адже значна тих, хто гине зараз на Донбасі, — звідси.
Над Москвою всю ніч на 5 грудня літали гвинтокрили. В’їзд до російської столиці патрулювали військові на бронетехніці. Прозвучав наказ організувати блокпости на в’їзді в місто. Москвичів попросили «не панікувати». Серед мешканців столиці поширилася інформація, що ударні угруповання ополченців-муджахідів готові до наступу на Москву або ж планують масштабні теракти в столиці. У Федеральній службі безпеки (ФСБ) заявили, що є побоювання, що ополченці почнуть захоплювати дрібні міста.
У п’ятницю ввечері в центрі Махачкали (Дагестану) загорівся дах будівлі республіканського управління ФСБ. Про причини займання не повідомляють. Для гасіння пожежі на місце виїхало п’ять пожежних розрахунків.

Стурбованість переростає в паніку
Російські родини, які мають спільний російсько-європейський бізнес, лише у загальних рисах розуміють, що відбувається. У багатьох виникло відчуття того, що російський середній клас дуже швидко переходить від звичного для нього стану комфорту й достатку в стан реальної паніки. Такого, кажуть люди, раніше ніколи не було: ні під час кризи 1998-го, ні під час двох чеченських воєн. Загалом, усе зводиться ось до чого:
* анексія Криму була підтримана лише російським люмпеном, зомбованим путінською пропагандою. Ці люди ніколи не виїздили за межі власного міста або села. Такого люмпену — більш як 50 % від населення країни, тому російська влада його активно використовує для реалізації своїх політичних ц потреб. І навпаки – росіяни, котрі ведуть міжнародний бізнес, одразу відчули, що за Крим «дорого заплатить саме середній клас»;
* втягування РФ у конфлікт на сході України став для російського середнього класу ударом нижче поясу. Стало реально страшно, що внаслідок дій купки російських олігархів, наближених до режиму Путіна, мільйонний середній і вище середнього клас Росії може втратити те, що набував роками важкої праці. Після запровадження третього рівня санкцій у вересні ц. р. всі зрозуміли: це – початок неминучої катастрофи;
* арешт Володимира Євтушенкова (російський мільярдер, котрого 16 вересня ц. р. помістили під домашній арешт) підтвердив найгірші передчуття: РФ невідворотно сповзає в «мракобісся». З цього моменту страх вселяється в душі російського середнього класу, який починає розуміти, що наступними можуть стати не представники великого бізнесу, а середній клас, за рахунок якого влада буде вирішувати свої внутрішні проблеми;
* продажі елітної Рубльовської нерухомості — чіткий сигнал того, що середній і вище середнього клас, який раніше вважав, що твердо стоїть на ногах, тепер має непевне майбутнє. Це також був сигнал про необхідність вивезення родин за кордон, оскільки Росія стає щораз небезпечнішим місцем для життя та бізнесу;
* одним із найулюбленіших місць для втечі для заможних росіян залишається Лондон. Останнім часом британська столиця аж кишить росіянами, котрі не торгуючись скуповують і без того дорогу лондонську нерухомість.
Усі вони фактично погоджуються на одному: війна проти України, розв’язана режимом Путіна, є великою та фатальною помилкою російського президента. Вона зменшить їхні особисті статки, а також зведе до мінімуму чисельність середнього класу, що народився у РФ протягом десяти останніх років.
Браваді Путіна щодо неможливості дворового перевороту ніхто вже не вірить. У Росії можливо все, так завжди було в історії цієї країни. Катерина ІІ здійснила державний переворот, замовивши вбивство свого чоловіка. Більшовики 1917-го захопили владу й розстріляли царя Миколу ІІ. Культ особистості Сталіна призвів до мільйонних людських втрат, а Карибська криза 1962 року змела Хрущова, котрий привів світ на межу ядерної війни.

Євген Клен

Коментарі експертів
Ігор Семиволос, директор Центру близькосхідних досліджень:
— До початку військової кампанії на Донбасі росіяни доволі щільно контролювали безпекову ситуацію в Чечні через наявність там потужного військового ресурсу. Але переважна більшість військ, які перебували в Чечні, тепер воюють на Донбасі. Тому росіяни вже не можуть ефективно діяти в цьому реґіоні — їм елементарно бракує ресурсів. Одночасно з цим у РФ погіршується економічна ситуація.

Олексій Гарань, професор політології Києво-Могилянської академії:
— Путін піднявся на Чечні, фактично на Чечні він став президентом РФ, розв’язавши війну проти цієї країни. Там була серія провокацій, і досі ніхто не знає, хто насправді підірвав житлові будинки в Москві, кажуть, що за цим стояла саме ФСБ. Тому те, що йде врозріз із його політикою на Кавказі, становить для Путіна особистий виклик. Диверсійна війна проти Росії на Північному Кавказі триває. І теракти там продовжаться.

Богдан Яременко, дипломат, голова фонду «Майдан закордонних справ»:
— Пониження безпеки в Чечні є прямим наслідком війни в Україні. Оскільки Росія концентрує все більше і більше ресурсів в Україні, вона стає неспроможною контролювати безпекову ситуацію. Це відчувають усі громадяни, у т. ч. борці за свободу у Республіці Ічкерія, які одразу скористалися з послаблення військової присутності у Чечні для того, щоби провести свою акцію. Вони розхитують і далі розхитуватимуть фундамент самодержавства Путіна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply