Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

У деяких російських містах пройшов «Марш миру»

Автор:

|

Вересень 25, 2014

|

Рубрика:

У деяких російських містах пройшов «Марш миру»

Учасники «маршу миру»

Один дописувач у соціальних мережах написав, що відмінність між Україною та Росією полягає ще й у тому, що Україна прагне не стати на коліна, а Росія лише намагається піднятися. Саме з такою метою 21 вересня прогресивні росіяни й вирішили провести свій «Марш миру» у Москві.

Зі самого ранку центр столиці РФ посилено охороняла поліція. Правоохоронці чергували на станціях метро «Пушкінська», «Тверська» та «Чеховська». Місце збору учасників акції — Пушкінська площа — також заполонили поліцейські, їхні автобуси й автомобілі. Неподалік стояла пожежна машина та карета «швидкої допомоги». Рух центральними вулицями було перекрито та відгороджено комунальними машинами. На Страсному бульварі встановили рамки металодетекторів. Над місцем збору завис поліцейський гвинтокрил.
Через те, що учасників «Маршу миру» перевіряли на наявність металів, акція розпочалася з 20-хвилинною затримкою. Силовики переглядали всі плакати й забирали ті, де було написане прізвище «Путін».
Коли ж нарешті марш стартував, активісти скандували: «Ні — війні» та «Не можна стріляти у братів»! Люди обурювалися аґресивною політикою Путіна. Одна із жінок на запитання, хто винен у війні на сході України, відповіла: «Ми самі. Треба бути громадянами своєї країни, а не населенням». Активісти дійшли до площі Сахарова та почали розходитися. Хто робив це надто повільно, отримував штурхана від поліцейських. Загалом участь в акції взяло майже 50 тис. москвичів.
Того ж дня жителі Санкт-Петербурґа також вирішили приєднатися до «Маршу миру». Проте міське керівництво відмовилося дати на це дозвіл. Тому акція пройшла у форматі прогулянки містом і подальшого народного сходу — така форма публічного заходу не потребує попереднього узгодження з владою. О 15:00 приблизно 1,5 тис. осіб зібралося біля Казанського собору. У руках люди тримали плакати «Ні — війні!», «Україно, пробач» і жовті квіти. Однак поліцейські вирішили, що й цього — забагато. Вони затримали шістьох осіб і пояснили свої дії тим, що в одного зі затриманих був жовто-блакитний шарф.
А в Новосибірську правоохоронці разом із провокаторами зірвали проведення «Марш миру». В інших містах Росії ніхто навіть не намагався його організувати.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply