Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 18, 2018

Свій 34-й день народження Надія Савченко зустріла в російській в’язниці

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

Свій 34-й день народження Надія Савченко зустріла в російській в’язниці

Надія Савченко

Найвідомішій українській льотчиці Надії Савченко, котра недавно стала народним депутатом України та депутатом Парламентської асамблеї Ради Європи й зараз перебуває у російській в’язниці, 11 травня виповнилося 34 роки. Її називають українською Жанною Д’Арк, про її помилування Кремль попросили чи не всі країни світу та кілька президентів особисто. Політичній полонянці країни-аґресора зараз заборонили побачення із рідними, але люди з усього світу й найбільше, звісно, з України їй надсилали листи з вітаннями й одного — свободи та якнайшвидшого повернення додому. У сфабриковані Росією звинувачення щодо причетності Наді до загибелі журналістів не повірив ніхто.

Того дня на майдані Незалежності в Києві зібралося близько 200 осіб, аби відзначити день народження Надії. Прибула велика делегація з містечка Бродів на Львівщині, де проходила військову службу старший лейтенант Савченко. Люди з прапорами України, фотографіями героїні та плакатами з привітаннями скандували: «З Днем народження!» і «Надю, ми з тобою!»
«Справа рухається до фіналу, до передачі в суд. Про це говорять і адвокати, і слідчі, і прокурор. Будемо сподіватися, що до кінця літа ми побачимо Надю тут. Але, так чи інакше, ми не зупинимося», — заявила під час акції Віра Савченко, сестра льотчиці.
Присутні на Майдані записали свої вітання та побажання для Наді в спеціальний альбом, який згодом передадуть у московський слідчий ізолятор (СІЗО). Листи до Надії пишуть чи не з кожного міста України. А з Канади на вулицю Матроської тиші, 18 у Москві вже надіслано 400 дитячих листівок.
Акція #FreeSavchenko того дня була проведена в усьому світі, де живе українська діаспора. Зокрема, такий флешмоб провели у звільненому від терористів Слов’янську. На нього прийшло близько 30 осіб. Захід проводився біля пам’ятника літаку Як-40 поблизу Слов’янського коледжу Національного авіаційного університету. Учасники флешмобу співали Гімн України та читали вірші, присвячені льотчиці.
У соціальних мережах полонянку привітали Президент і прем’єр-міністр України, а тисячі звичайних українців влаштували в Інтернеті вітальні флешмоби. Прифронтовий Маріуполь зібрав бійців, котрі прийшли поздоровити Надію, і містян, які жовто-синіми літерами викладали її ім’я. У Харкові ходу на честь уродинниці біля російського посольства зустрічали кордоном міліції. В Одесі під парканом диппредставництва Росії городяни випустили на честь льотчиці 35 білих голубів. 35-го — з надією, що наступний день народження Надія Савченко святкуватиме на Батьківщині.
У Москві ж на акції на підтримку народного депутата України біля СІЗО «Матроська тиша» російська поліція затримала Анастасію Рінгіз, кореспондента «Української правди». «Жодних гасел я не викрикувала, плакатів не тримала. Затримали просто так», — розповіла вона.
Після початку акції поліція майже одразу затримала одного з організаторів акції — Ірину Колмакову, котра розгорнула плакат на підтримку Надії Савченко. Пізніше були затримані ще двоє учасників акції — Марія Рябрикова та кореспондент «Грани.Ру» Андрій Новичков. Увечері всіх їх відпустили.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...