Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Сновден став громадянином світу

Автор:

|

Липень 18, 2013

|

Рубрика:

Сновден став громадянином світу

Недержавна комерційна організація World Service Authority (WSA) видала екс-працівнику американських спецслужб Едварду Сновдену паспорт громадянина світу. Про це представники WSA повідомили в прес-релізі, опублікованому на своєму офіційному сайті. В організації вважають, що щодо п. Сновдена було грубо порушено базові права, гарантовані ООН і Міжнародною декларацією прав людини кожному громадянину.

«Американського інформатора Едварда Сновдена залишили без американського паспорта, через що він не може купити квиток і залишити транзитну зону летовища в Москві. Це є грубим порушенням ч. 2 ст. 13 Загальної декларації прав людини, яка рекомендована всім державам», — ідеться в прес-релізі.
Представники WSA уточнюють, що ця стаття декларації гарантує кожній людині право покидати будь-яку країну, у тому числі й власну, і повертатися назад. Саме це, на думку керівництва організації, і є грубим порушенням у випадку зі п. Сновденом.
Паспорт громадянина світу видає World Service Authority, заснована 1953 року в США пілотом Гаррі Девісом. 1948-го п. Девіс відмовився від американського громадянства та проголосив себе громадянином світу. Зараз документ де-юре визнається шістьма державами: Буркіна-Фасо, Еквадором, Танзанією, Мавританією, Того та Замбією. Едвард Сновден перебуває в транзитній зоні аеропорту «Шереметьєво» з кінця червня. Він попросив політичного притулку у більш ніж 20 країн, у тому числі Нікарагуа, Венесуели, Еквадору та Росії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply