Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

СК РФ припинив справу проти українця

Автор:

|

Грудень 10, 2015

|

Рубрика:

СК РФ припинив справу проти українця
Сергій Литвинов

Сергій Литвинов

У Російській Федерації (РФ) припинили справу проти Сергія Литвинова, громадянина України, котрого раніше слідчі обвинувачували в убивстві майже 40 осіб у ході боїв на Донбасі. Про це повідомив Віктор Паршуткін, його адвокат. «Це — перша справа в Росії, коли українця виправдали після звинувачень в участі в так званих каральних операціях на Донбасі, й просто українця — в чому б його не звинувачували», — наголосив правник.
Він повідомив, що в Головному слідчому управлінні Слідчого комітету (СК) РФ йому вручили постанову про припинення карного переслідування громадянина України Литвинова за звинуваченням «у каральних операціях у складі воєнізованого батальйону «Дніпро» проти мирних жителів на сході України». Російське слідство звинувачувало чоловіка в масових убивствах і зґвалтуваннях, серед ймовірних жертв було начебто не менше 30 чоловіків, вісім жінок та одна 12-річна дівчинка.
«Карне переслідування п. Литвинова припинено за реабілітуючими підставами — у зв’язку з непричетністю до передбачуваних злочинів. Йому надано право на відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного та необґрунтованого обвинувачення», — розповів п. Паршуткін.
Він також зазначив, що Сергій Литвинов продовжує перебувати в слідчому ізоляторі в Ростові, оскільки з нього не знято обвинувачення у викраденні двох автомобілів. «Але я подав слідству відомості з Генеральної прокуратури України про те, що такою розбою не було. В цій частині справу також припинять», — поінформував адвокат.
Нагадаємо, що українець був затриманий у середині серпня 2014 року в одній із лікарень Ростовської області. Слідство стверджує, що той був рядовим добровольчого батальйону «Дніпро» і проходив у справі про «незаконні методи ведення війни на сході України». Своєю чергою, Віктор Паршуткін зазначав, що у нього як захисника викликає великі питання осудності Сергія Литвинова.
«Ця людина утримується у в’язницях РФ із 21 серпня 2014 року. Його звинувачують у тому, що він нібито за наказом керівництва України зґвалтував і вбив дев’ятьох жінок на території Луганської області, а також убив близько 30 чоловіків, як зазначено в обвинуваченні, через політичну ненависть. У справі немає ніяких доказів того, що він здійснював ці злочини. Очевидці цих можливих, а точніше — вигаданих злочинів не встановлені, очевидців немає, трупів немає, експертиз трупів також немає. Немає жодної впевненості, що ці люди хоч реально існували. Ця справа — унікальна навіть для російського правосуддя, я вже боюся говорити про міжнародні норми. Звинувачення було побудовано тільки на свідченнях Сергія Литвинова, котрий, на мій погляд, пережив душевну травму», — наголосив правник.
28 січня ц. р. українець відмовився від «божевільних свідчень, які підписав, і каже, що його били не оперативники-росіяни, а бійці, котрі воюють на боці українського народу, з тим, щоб він обмовив їх у РФ. Справа — дуже курйозна».
За словами адвоката, ця справа дуже чітко демонструє те, як російські слідчі «ліплять» справи проти громадян України, звинувачуючи їх в участі в «каральній операції». Сам п. Литвинов в ході засідання повідомив, що ніколи в армії не служив, оскільки отримав у дитинстві травму голови і був змушений навчатися в школі для розумово відсталих дітей, а до затримання працював скотарем в одному з «колгоспів». Крім того, він постійно просив відпустити його додому та неодноразово казав, що не скоював інкриміновані йому злочини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply