Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Савченко назвала імена ще двох своїх викрадачів

Автор:

|

Листопад 13, 2014

|

Рубрика:

Савченко назвала імена ще двох своїх викрадачів

Надія Савченко

Українська льотчиця Надія Савченко, яку, як писав «Міст», російська експертиза визнала осудною, назвала імена ще двох людей, котрі її викрали. Про це повідомив її адвокат Микола Полозов після зустрічі зі своєю підопічною.

«Це — бізнесмен Карякін і Володимир Громов», — поінформував правник. Також він уточнив, що п. Карякін — «це голова народної ради «Луганської народної республіки» (ЛНР). «Нові дані про викрадачів п. Савченко ми скеруємо до правоохоронних органів України для провадження в уже порушеній карній справі», — наголосив п. Полозов. Також він розповів про те, що «Надія Савченко написала заяву про її доставлення до суду. Нарешті це прохання українки було задоволене. Героїчна льотчиця передала вітання усім українцям.
А пізніше Марк Фейгін, ще один захисник українки, написав у Twitter, що «адвокатські опитування Синяговського й інших зараз є матеріалами карної справи Савченко». «Тепер суд повинен висловитися щодо скарги… Не залежно від рішення суду мети досягнуто: клопотання захисту долучено до матеріалів карної справи Савченко», — запевняє адвокат.
Тим часом, Вірі Савченко, сестрі «військовополоненої Путіна», 5 листопада ц. р. на летовищі «Домодєдово» було вручено документ про заборону в’їзду в Російську Федерацію (РФ) до 31 грудня ц. р. «Присутні в аеропорту працівники посольства України надали Вірі Савченко відповідне сприяння у поверненні на Батьківщину й отримали від неї речі для подальшої передачі їх Надії Савченко», — розповіли в Міністерстві закордонних справ України.
МЗС доручило посольству спрямувати російській стороні ноту протесту у зв’язку з відмовою сестрі льотчиці Надії Савченко у в’їзді в РФ. «Вважаємо такий крок російської сторони повністю безпідставним і спрямованим на подальше чинення тиску на незаконно утримувану Надію Савченко шляхом грубих і демонстративних порушень її процесуальних прав, нехтування загальнолюдських потреб», — ідеться у повідомленні прес-служби відомства.
А 7 листопада Надія Савченко подала рапорт про звільнення зі Збройних сил України (ЗСУ) через те, що вона була обрана депутатом Верховної Ради України (ВРУ). Водночас її захист заявив про намір домагатися в міжнародних інстанціях офіційного визнання української льотчиці військовополоненою, щоб отримати змогу обміняти її. Про це розказав Марк Фейгін, адвокат українки.
Як пояснив правник, за результатами дочасних парламентських виборів п. Савченко була обрана депутатом ВРУ від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Згідно з українським законодавством, кандидати, обрані народними депутатами, повинні подати рапорт про звільнення зі ЗСУ протягом 20 діб після офіційного оголошення результатів виборів.
Проте того ж дня прес-служба Міністерства оборони (МО) України заявила, Надії Савченко не обов’язково звільнятися зі ЗСУ, щоби стати депутатом ВРУ. На думку оборонного відомства таке право п. Савченко дає стаття 5 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їхніх сімей».
«Народний депутат України, котрий є військовослужбовцем, на термін виконання депутатських повноважень прикомандировується до Верховної Ради зі залишенням на час виконаних депутатських повноважень на військовій службі. По закінченні повноважень народного депутата України він скеровується в установленому порядку у розпорядження відповідного військового формування для подальшого проходження служби на попередній або, за його згодою, на іншій, не нижчій, ніж попередня, посаді», — ідеться у повідомленні прес-служби МО. Закон «Про статус народного депутата України» також дозволяє військовослужбовцям ставати народними депутатами без звільнення з армії, зазначили у відомстві.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply