Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 11, 2019

Савченко можуть поміняти на полонених розвідників

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

Савченко можуть поміняти на полонених розвідників

Надія Савченко

Олександр Коновалов, міністр юстиції Російської Федерації (РФ), заявив про своєрідний «бартер» депутата та льотчиці Надії Савченко на диверсантів, затриманих на Донбасі.

Спершу — юридичний бік
Позаяк п. Коновалов заявив також, що спершу переслідувані в РФ українці «мають бути притягнуті до відповідальності у зв’язку з обвинуваченнями в карних правопорушеннях», адвокати Надії Савченко дійшли висновку, що перемовини про її обмін на затриманих на Донбасі диверсантів Кремля можна буде вести аж після винесення вироку суду.
6 вересня Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, відреаґував у ефірі київського телевізійного «5 каналу» на заяву російського урядовця так: «Не буду займатись інтерпретаціями сигналів російського Мін’юсту — це, мабуть, невдячна справа. Вважаю, що ми маємо зробити все для того, щоб звільнити Надю, Олега й усіх політичних в’язнів. Якщо для того буде потрібно іти шляхом перемовин щодо обміну — ми будемо дивитися на ці можливості безумовно».
«Будь-які кроки в цьому напрямку будуть зроблені тільки після юридичного рішення українських судів щодо російських військових, котрі воювали проти України. Спочатку — юридичний бік, а вже потім — будь-які можливі кроки. Поки що ми не бачили від РФ ні пропозицій, ні чітких сиґналів. Маємо розмовляти про це, але тільки на юридичній основі», — додав міністр.
Василь Грицак, голова Служби безпеки України, також не виключив обміну заарештованих військових Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил РФ Євгена Єрофєєва й Олександра Александрова, затриманих у травні ц. р. на Донбасі, на українських полонених.

Вирок уже написаний
Своєю чергою, Тетяна Дієва, прес-секретар суду в російському Донецьку, повідомила, що 4 вересня там отримали відповідь Ростовського обласного суду на клопотання п. Савченко перенести розправу над нею до Москви. Оскільки в цьому українці було відмовлено, п. Дієва заявила, що карну справу стосовно народного депутата України почнуть розглядати в закритому режимі у Донецьку 15 вересня.
Ілля Новиков, адвокат льотчиці, прокоментував прогнози щодо результатів процесу: «Результат буде дуже простий. Буде дипломатичний тиск, він буде наростати. І через такий тиск її рано чи пізно звільнять. Із вироком це ніяк не пов’язано. Вирок уже написаний. Тут не треба плекати ілюзій. Людям, котрі вважають, що в російському суді чисто процесуальна діяльність може до чогось привести, нехай подивляться «справу Сенцова».
Марк Фейгін, ще один адвокат українки, прокоментував заяви російського й українського міністрів так: «Публічно і Київ, і Москва роблять заяви про можливість обміну Савченко на військовослужбовців Єрофєєва й Олександрова. І перспективи цього — непогані».

Чергове окозамилювання
Українські правозахисники також переконані, що реальна можливість отримати звільнення — це ще більше посилення санкцій і міжнародний тиск на РФ, оскільки широка міжнародна кампанія підтримки Надії Савченко — украй болюча та незручна для Кремля.
«Розмова про обмін — це чергове окозамилювання. Такі «пропозиції» закидалися з моменту викрадення Наді. Вона є символом Євромайдану, боротьби з корупцією та символом свободи. Путін схиблений на символах і тому буде торгуватися довго. Санкції за списком Савченко — це механізм, який може реально звільнити Надію й Олега Сенцова. Персональні санкції щодо всіх, хто фігурує у цій справі, — найефективніший засіб», — уважає Людмила Козловська, президент Фундації «Відкритий діалог».
У реальність обміну не вірять і в самій Росії. Зокрема, політолог Станіслав Бєлковський припускає: «Путін може помилувати їх тільки в тому разі, якщо буде знати, що саме в обмін на це зробить Захід. Путін хоче вийти зі Заходом на перемовини, утім, Захід на них не йде. Можливо, глава Кремля вимагатиме також послаблення або скасування санкцій. Якщо Путін вирішить, на що він може обміняти заручників, тоді може піти на якісь відповідні кроки. На правове чи юридичне переосмислення вироку розраховувати не доводиться».
А правозахисниця Зоя Свєтова розповіла: «Треба говорити про обмін не тільки Надії Савченко, а й інших українських політичних в’язнів — фігурантів «справи Сенцова» Юрія
Солошенка, Валентина Виговського, Станіслава Клиха та Миколу Карп’юка. Усі вони сидять у РФ за сфабрикованими справами. Дуже сподіваюся, що всі розмови про обмін не перетворяться на чергову дипломатичну балаканину і невинні люди отримають свободу».

У бій уступає Держдеп
Державний департамент США оголосив про початок звільнення жінок, несправедливо ув’язнених за політичними й іншими мотивами. У списку — 20 прізвищ, серед котрих є й українка Надія Савченко. Цей перелік оприлюднила Саманта Павер, постійний представник Сполучених Штатів Америки при Організації Об’єднаних Націй. «Ми не забули про вас, ми продовжимо здійснювати тиск на уряди для того, щоб ви були звільнені», — заявила дипломат.
Як повідомили у Держдепі, акція зі звільнення бранок триватиме впродовж усього
вересня і буде присвячена 20-річчю прийняття Пекінської декларації та Платформі дій, які були одностайно прийняті на Четвертій світовій жіночій конференції (4-15 вересня 1995-го) представницями зі 189 країн і відображають міжнародні зобов’язання щодо забезпечення рівності, розвитку та миру для всіх жінок. «Ми вибрали до списку символічно одну ув’язнену жінку за кожен рік, який минув із часу проведення Пекінської конференції 1995 року, але бранок — незрівнянно більше, і ми будемо продовжувати висвітлювати інші випадки, що викликають занепокоєння», — ідеться у заяві відомства.

У Москві судитимуть ЗМІ
Стосовно ж уже засудженого в РФ за сфабрикованими звинуваченнями в тероризмі на 20 років ув’язнення українського кінорежисера Олега Сенцова, то 9 вересня Московський суд розгляне позов проти засобів масової інформації (ЗМІ) про захист честі й гідності українця. Про це розповів Дмитро Дінзе, його адвокат. «У цьому позові зазначено, що, коли затримали Сенцова та Кольченка, ЗМІ поширювали прес-реліз Федеральної служби безпеки РФ про те, що була затримана якась терористична група, яка здійснювала терористичні акти. І були вказані конкретні прізвища. ЗМІ підхопили цю інформацію і про українців говорили так, наче їхня вина вже визначена».
За словами правника, була поширена брехлива, свідомо помилкова інформація про те, що люди здійснювали теракти. «Це стосувалося Сенцова та Кольченка. Захист уважає, що «Перший канал», НТВ й інші не мали права поширювати цю інформацію в категоричному сенсі. Могли поширити інформацію тільки про підозру у вчиненні злочину, але не говорити про їхню винуватість», — наголосив п.Дінзе.

Ігор Голод

До слова
Героєві України Надії Савченко надали звання «Почесний громадянин Червонограда». За відповідну ухвалу проголосувала Червоноградська міська рада. У такий спосіб вирішили підтримати українську льотчицю, котру зараз судять у РФ. З ініціативою присвоїти почесне звання Надії Савченко виступили місцеві політики. «Надія — один зі символів боротьби за утвердження незалежності України… Такій людині треба давати почесні звання в кожному населеному пункті, бо Надя відстоює не свої інтереси, а інтереси України», — зазначила Лідія Правенко, керівник Червоноградської міської організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Вона також зазначила, що всі політичні сили та громадські організації Червонограда підтримали ідею про надання українській льотчиці почесного звання.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply