Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

РПЦ — за об’єднання Росії, України та Білорусі

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

У Москві стартував збір підписів за всенародний референдум Росії, України та Білорусі з питання про возз’єднання. Про це повідомив протоієрей Всеволод Чаплін, голова синодального відділу із взаємин Церкви й суспільства Московського патріархату (РПЦ).

За словами о. Чапліна, підписання хартії про возз’єднання було розпочате 21 вересня, у чергову річницю перемоги на Куликовому полі. Автори ідеї возз’єднання вважають, що роз’єднання росіян, українців і білорусів, яке було здійснене всупереч волі народу, тепер перешкоджає його вільному розвитку й благополуччю. «Ми, спадкоємці тисячолітньої історії та великої цивілізації, досвіду творення, добросусідства, військової доблесті й співпраці наших предків, об’єднані спільною культурою та спільною діяльністю з облаштування й захисту нашої землі, при возз’єднанні візьмемо все найкраще з практичного досвіду нашого народу», — ідеться в хартії.

Перед підписанням хартії її ініціатори зайшли в храм Святителя Миколая на Трьох горах, настоятелем якого є о. Чаплін, і звернулися до Бога з молитвою про дарування успіху в справі об’єднання братівслов’ян. «Возз’єднуючись, ми думаємо про основу нашого буття й розвиток миролюбності та моралі, віру в добро, принципи фундаментальної справедливості, рівності, гідності, прагнення до щастя й благополуччя нашого єдиного народу», — зазначено в документі.

Хартія є відкрита для підписання всіма зацікавленими громадянами, організаціями та громадськими об’єднаннями. Вона містить звернення до президентів трьох країн із пропозицією про сприяння в підготовці та проведенні загального референдуму про возз’єднання народу та створення конфедерації. У хартії особливо обумовлено пункт, що до цієї конфедерації можуть приєднатися й інші країни.

Нагадаємо, торік патріарх Московський Кирило стверджував, що розпад Радянського Союзу — «катастрофа історичної Росії». Ці слова глави РПЦ про СРСР дещо нагадують знамениті заяви Володимира Путіна, який 2004 року, розпочинаючи свою кампанію на новий президентський термін, назвав розвал СРСР «загальнонаціональною трагедією величезного масштабу». Від нього, на думку п. Путіна, «виграли тільки еліти й націоналістично налаштована частина населення», а не пересічні громадяни.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply