Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Розправа над опозиціонером

Автор:

|

Липень 25, 2013

|

Рубрика:

Розправа над опозиціонером

Навальний отримав п’ять років колонії…
Ленінський суд міста Кірова (Росія) визнав російського опозиціонера Олексія Навального винним у розкраданні майна в особливо великих розмірах і засудив його до п’яти років колонії. Його звинуватили в тому, що 2009 року, перебуваючи на посаді радника губернатора Кіровської області, він вступив у змову з Петром Офіцеровим, директором Вятської лісової компанії, й організував розкрадання лісу на суму понад 16 млн RUR.
Петра Офіцерова засудили до чотирьох років позбавлення волі в колонії. Обом призначили штраф розміром 500 тис. RUR.
Суд також постановив змінити міру запобіжного заходу на арешт. Навального й Офіцерова взяли під варту прямо в залі суду. «Обтяжуючих обставин у обох підсудних немає. Але на м’якше покарання, ніж позбавлення волі, вони не заслуговують», — заявив суддя Сергій Блінов.
Вирок суду означає, що Олексій Навальний не зможе брати участь у вересневих виборах мера в Москві, незважаючи на те, що 17 липня його офіційно зареєстрували кандидатом. Проте захист п. Навального має десять днів на оскарження вироку, а Кіровський обласний суд – 30 днів на ухвалення рішення. Раніше підсудний заявив, що не сумнівається в тому, що його виправдають. Прокуратура просила засудити Олексія Навального до шести років колонії та штрафу.
У вироку йдеться про те, що висновок про провину Навального випливає зі свідчень В’ячеслава Опалєва, колишнього директора підприємства, й оголошених, повністю підтверджених доказів, які він надав на попередньому слідстві.
Бі-Бі-Сі-Україна

…його звільнили наступного дня
У Москві 18 липня відбулася несанкціонована акція на Манежній площі на підтримку опозиціонера Олексія Навального. На площі скупчилося чимало журналістів, яких поліція просила покинути це місце у зв’язку з проведенням ремонту. Усіх, хто зібрався на площі, відтіснили до готелю «Москва». У бік Луб’янки рухалися десятки поливальних машин.
Присутні люди голосно плескали в долоні на знак протесту. Також на площі було багато туристів. Під час акції протесту, яка пройшла цього дня в центрі Москви, було затримано, щонайменше, 113 осіб.
Тим часом, наступного дня суд у Кірові задовольнив апеляцію прокуратури про зміну запобіжного заходу Олексію Навальному. «Звільнити Навального й Офіцерова в залі суду з-під варти негайно», — зачитав рішення суддя.
«Судова колегія вважає за необхідне скасувати рішення Ленінського суду про зміну для Навального й Офіцерову запобіжного заходу з підписки про невиїзд на утримання під вартою», — також заявив суддя. Одним із мотивів такого рішення було те, що Навальний є кандидатом у мери Москви. «Підстав для зміни підписки на утримання під вартою не було. Суд першої інстанції не врахував реєстрації Навального кандидатом у мери», — наголосив суддя.
Своєю чергою, після оголошення постанови суду п. Навальний заявив, що вона було для нього несподіванкою. «Це – такий незручний момент, коли таке рішення ухвалюють за поданням прокурора», — зазначив він. Олексій Навальний також повідомив, що залишається у виборчих перегонах на посаду міського голови Москви.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply