Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Росія протиставляє себе світові

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

Росія протиставляє себе світові

Ведмідь грає роль Кінґ-Конґа

Мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s поінформувала 3 квітня, що припиняє роботу в Криму. «У зв’язку з виробничими причинами, не залежними від McDonald’s, діяльність установ, розташованих у Сімферополі, Севастополі та Ялті, припинено. Ми сподіваємося, що зможемо відновити їхню роботу, як щойно це буде можливо», — ідеться в повідомленні. 

McDonald’s надав можливість усім працівникам цих установ перевестися в будь-який інший заклад мережі в Україні зі збереженням посад, окладів і тарифів, оплатою переїзду співробітників і членів їхніх сімей на нове місце проживання, а також із забезпеченням житла на тримісячний термін за рахунок компанії. Якщо працівник мережі не згоден на це, йому буде запропоновано інші варіанти припинення трудових взаємин із виплатою компенсацій.
За таку соціально справедливу позицію керівництва McDonald’s Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі, пообіцяв з’їсти «Біґ Мак». Натомість, Володимир Жириновський, лідер Ліберально-демократичної партії (ЛДПР) Росії, котрий постійно виступає з аґресивною антиукраїнською пропагандою, заявив, що потрібно вигнати McDonald’s із його країни. А після того зайнятися й виробником Pepsi-Cola. «McDonald’s закрив свої заклади в Криму. Дуже добре. Ще б у нас закрив. Дам команду в міські організації ЛДПР, аби біля всіх McDonald’s виставити пікети, — наголосив політик. – І щоби духу їхнього не було».
А тим часом в Інтернеті, на YouTube, виклали аудіозапис телефонної розмови послів Російської Федерації (РФ), котрі обговорюють результати голосування в ООН щодо України та військової інтервенції російських військ. На записі лунають голоси, що нібито належать Сергію Бахареву, послу РФ у Зімбабве та Малаві, й Ігорю Чубарову, його колезі в Еритреї. У розмові п. Чубаров хвалить свого колегу за те, що «його країна» правильно зрозуміла ситуацію в Україні. Далі посли задаються питанням, чому Еритрея при голосуванні утрималася, однак Ігор Чубаров обіцяє схилити уряд африканської держави до рішення визнати Південну Осетію й Абхазію. Під час бесіди п. Чубаров каже, що «Крим забрали, але це ще – не вечір», натякаючи, що РФ може не зупинитися на завоюванні суто цієї території. Посли також багато розмірковують над можливістю загарбання Каталонії, Венеції й Аляски.
Між тим, через останні дії Росії Парламентська асамблея (ПА) НАТО припинила співпрацю з парламентом РФ. Про це поінформував Г’ю Бейлі, президент ПА Північно-Атлантичного альянсу. Причому він додав, що в окремих випадках представників російського парламенту все ж будуть запрошувати на засідання. Водночас, п. Бейлі не назвав критеріїв таких винятків.
Нагадаємо, 2 квітня ц. р. НАТО призупинило «фактично всю військову та цивільну співпрацю» з Росією. 3 квітня Міністерство оборони РФ відкликало в Москву для консультацій генерал-полковника Валерія Євневича, свого головного військового представника при НАТО.
Агресивна Москва діє не тільки на західному, а й на східному «фронтах». Винищувачі повітряних сил самооборони Японії 5 квітня здійснили черговий виліт на перехоплення російських військових літаків, які наблизилися до повітряного простору острівної держави з боку Японського моря. Це вже був сьомий такий випадок протягом десяти днів. Так, за даними японського відомства, два російських протичовнових літаки «Іл-38» було виявлено між островами Такесіма (Токто) й Окі, звідки ті спочатку попрямували до східної частини Корейського півострова, а потім — на північ, уздовж західного узбережжя японського архіпелагу. Порушення повітряного простору Японії, утім, зафіксовано не було. Як зазначили в міністерстві оборони країни, російські літаки здійснили вже сім польотів за цим маршрутом починаючи з 26 березня, відколи Північна Корея провела запуск двох балістичних ракет типу «Нодон» у напрямку цієї ділянки Японського моря.
А в самій Росії, на Манежній площі Москви, 5 квітня затримали учасників акції на підтримку політв’язнів. Шестеро активістів витягнуло руки таким чином, ніби вони тримають у них плакат, однак у руках у них було порожньо. Та їх усе одно заарештували. Раніше поліцейські затримали ще чотирьох учасників акції. Двоє з них по черзі стояло в одиночних пікетах, двоє інших – намагалося витягнути своїх товаришів з автозаку. У «Твіттері» Сергія Удальцова, координатора опозиційного «Лівого фронту», повідомляється, що загалом на захід зібралося близько ста осіб. Напередодні на Манежній площі також відбулися затримання. Акції «Стратегії-6» за звільнення політв’язнів проводяться 6-го числа кожного місяця у форматі народних сходин і одиночних пікетів у Москві.

Євген Клен

До слова
Колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров домагається виключення його зі списку санкцій, запроваджених ЄС проти нього та його сина. Згідно з інформацією журналістів видання EUobserver, яка надійшла від поінформованих джерел із дипломатичного середовища, за розморожування активів двох громадян України взялася німецька адвокатська контора Alber & Geiger. Одразу кілька дипломатичних джерел повідомляє, що мова йде про Азарова-старшого та його сина Олексія. Наразі розглядом адвокатського запиту займається робоча група Ради ЄС по Східній Європі, Південному Кавказу та Центральній Азії. Для того, щоби санкції було знято, таке рішення має підтримати кожна з 28 країн – членів ЄС.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...