Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Росія офіційно відреагувала на «список Магнітського»

Автор:

|

Квітень 18, 2013

|

Рубрика:

Росія офіційно відреагувала на «список Магнітського»

Міністерство закордонних справ (МЗС) Російської Федерації (РФ) у відповідь на американський «список Магнітського» опублікувало на своєму сайті перелік прізвищ 18 американських громадян, яким заборонено в’їзд до РФ. Як повідомляється на сайті МЗС, у російському списку фігурують американці, причетні до катування людей у спецв’язниці у Ґвантанамо. Це — Девід Еддінгтон, керівник апарату віце-президента США (2005-2008), Джон Ю, юридичний радник міністерства юстиції США (2001-2003), Джеффрі Міллер, командувач бази Військово-морських сил (ВМС) США у Ґвантанамо (2002-2003), Джеффрі Гарбесон, командувач бази ВМС США у Ґвантанамо (2010-2012).

До списку авторства МЗС РФ також включено імена осіб, що мають стосунок до порушень прав і свобод російських громадян за кордоном: це – Джед Ракофф, суддя окружного суду Південного округу штату Нью-Йорк; Прітіндер Бхарара, федеральний прокурор Південного округу штату Нью-Йорк; Майкл Ґарсіа, колишній федеральний прокурор Південного округу штату Нью-Йорк; заступники федерального прокурора Південного округу штату Нью-Йорк Брендан Мак-Ґвайр, Анджан Сахні, Крістіан Еверделл, Дженна Дебс, Кристофер Лавін і Майкл Розензафт, старші спецагенти Агенції з боротьби з наркотиками Луїс Мільйоне і Сем Гає, спецагенти Агенції з боротьби з наркотиками Роберт Захар’яшевич і Дерек Одні, а також агент ФБР Ґрегорі Коулман.
«Із жалем констатуємо, що американська сторона, дотримуючись положень абсурдного «Закону імені С. Магнітського», оприлюднила прізвища громадян Росії, проти яких запроваджуються візові та фінансові санкції. Наша принципова оцінка цього недружнього кроку добре відома: під тиском русофобськи налаштованих членів Конґресу США завдано сильного удару по двосторонніх відносинах і взаємній довірі», — ідеться в коментарі Олександра Лукашевича, офіційного представника МЗС РФ.
Нагадаємо, що напередодні в Сполучених Штатах оприлюднили «список Магнітського» з прізвищ 18 осіб, до якого, зокрема, потрапили слідчі та судді, причетні до порушення прав людини в Росії. Сенат США 6 грудня ухвалив «закон Магнітського», який передбачає санкції щодо росіян, пов’язаних, на думку конґресменів, із порушеннями прав людини. Відповідною реакцією РФ на це став так званий закон Діми Яковлєва, що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.
Додамо, що Сергій Магнітський помер у слідчому ізоляторі в Москві після року перебування за ґратами в умовах, які правозахисники охарактеризували як «тортурні». Серед іншого юристи вказують, що смерть п. Магнітського настала через відмову йому в медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні ц. р. слідчий комітет РФ припинив карну справу за фактом смерті Сергія Магнітського за відсутністю складу злочину.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply