Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Росія готується до третьої світової війни

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

Росія готується до третьої світової війни

Путін

Події, що відбуваються зараз у Російській Федерації (РФ), можуть свідчити про те, що Путін має намір таки розв’язати Третю світову війну. Зокрема він підписав указ, згідно з яким губернатори, органи місцевого самоврядування країв, областей, автономних республік і міст федерального значення, реґіональні управління Міністерства внутрішніх справ, Міністерства з надзвичайних ситуацій, Федеральної служби безпеки, а також частини та підрозділи Росгвардії у воєнний час переходять у підпорядкування командуванням військових округів Міністерства оборони (МО) РФ. Нова система військового управління вперше пройшла перевірку в ході навчань «Кавказ 2016», що нещодавно завершилися.
«Саме на них МО вперше перевірило, як командування військового округу буде безпосередньо керувати суб’єктами РФ, — розповіло російській газеті «Известиям» високопоставлене джерело у військовому відомстві. — Відпрацювання взаємодії з органами влади на місцях була однією з головних завдань навчань. Загалом навчання пройшли успішно. Тепер готуються зміни в законодавчу базу, що дозволяють вирішити певні проблеми, виявлені в ході навчань».
Нова схема управління покликана забезпечити підтримання режиму воєнного стану, безперебійну мобілізацію громадян, підприємств і заводів, а також територіальну оборону (захист промислових, військових і соціальних об’єктів від ворожих диверсій, недопущення масових заворушень).
Якщо раніше кожне реґіональне відомство й орган самоврядування в разі війни вирішували тільки свої певні завдання, а МО просто налагоджувало з ними взаємодію, то тепер всі важелі влади віддані військовим, які і будуть організовувати і керувати роботою місцевої влади та силовиків.
За інформацією «Известий», керівництво російського військового відомства залишилося задоволене роботою в ході навчань органів місцевого самоврядування та губернаторів Ставропольського краю, Республіки Інгушетія, Криму та Севастополя.
Схема роботи нової системи управління виглядає наступним чином: кожен із теперішніх п’яти військових округів у воєнний час ділиться на дві частини — оперативно-стратегічне командування (ОСК) і військовий округ військового часу (ВОВО). ОСК, якому підпорядковуються полки, дивізії, бригади й армії, безпосередньо веде бойові дії. А ВОВО забезпечує підтримання режиму воєнного стану, організовує мобілізацію та територіальну оборону. Також військовий округ командує так званими штабами оборони, в які входять всі місцеві органи самоврядування суб’єктів РФ, а також реґіональні управління силових відомств. Командування ВОВО ставить завдання штабам, контролює їхню роботу, а також віддає необхідні розпорядження для вирішення раптово виниклих завдань.
Нова командна структура створена на підставі «Плану оборони Російської Федерації на 2016-2020 рр.», введеного в дію указом президента РФ від 18 листопада минулого року. Тоді ж Путін поставив завдання міністерствам і відомствам підготувати необхідні пакети документів для реалізації «Плану оборони».
Як розповіли «Известиям» кілька високопоставлених співрозмовників у військовому відомстві, на МО відтепер вперше покладено виконання всіх 19 заходів, зазначених у конституційному законі «Про воєнний стан».
До переліку цих заходів, крім проведення мобілізації та призову громадян зі запасу, входить посилення охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, введення особливого режиму роботи соціальних і промислових об’єктів і транспорту, вилучення необхідного для потреб оборони майна в організацій і громадян та навіть призупинення діяльності політичних партій і організацій, провідних пропаганду й агітацію.
«Раніше ці 19 заходів були розділені між силовими відомствами й органами місцевої влади, — розповідає військовий експерт Владислав Шуригін. — Але фактично не було єдиної координаційної структури, яка б організовувала і керувала їхньою реалізацією, як у мирний, так і у воєнний час. Пропонувалося тільки організовувати взаємодію. Зараз же командування військових округів буде заздалегідь планувати роботу всіх беруть участь у забезпеченні режиму воєнного часу та мобілізації структур, керувати ними».
Готуються до війни і в другий російській столиці. Так, Георгій Полтавченко, губернатор Санкт-Петербурга затвердив продовольчий норматив, який у разі війни гарантує жителям міста по 300 г хліба на добу впродовж 20 днів. Згідно з новою постановою губернатора, загальний обсяг запасів зерна має становити не менше ніж 69,7 тис. т. Їх має вистачити на півтора місяця постачання 5,2 млн жителів Петербурга. До 2015 року реґіональний продовольчий фонд Санкт-Петербурга досягав 92,2 тис. т, а з минулого року був зменшений майже на третину. Гарантована 20-денна норма забезпечення містян хлібом вводиться вперше. Крім цього, міський закон не допускає зниження досягнутого рівня забезпечення продовольчої безпеки.
Своєю чергою, фахівці МО почали моделювати варіанти бойового застосування засобів протиракетної оборони (ПРО) США і зробили несподіваний висновок. Виявляється, що американська система містить більшу загрозу для ядерного потенціалу РФ, ніж вважалося раніше. Про це повідомила інформаційна агенція «Інтерфакс» із посиланням на Віктора Позніхира, першого заступника начальника Головного оперативного управління генштабу Збройних сил РФ.
«Моделювання показало, що протиракети Standard SM-3 мають можливість перехоплювати міжконтинентальні балістичні ракети та балістичні ракети підводних човнів не тільки на середній, як це стверджують Сполучені Штати, але і на початковій ділянці траєкторії польоту ракет», — зазначив генерал-лейтенант Позніхир.
За його словами, «це становить більшу загрозу для ядерного потенціалу Росії, позаяк протиракети будуть здатні вражати російські балістичні ракети до моменту відділення їхніх бойових блоків від маршових ступенів».
Генерал переконаний, що США вже сьогодні можуть збивати космічні апарати ударними засобами ПРО. Чи втримає це Путіна від аґресії проти свого світу, покаже лише стан його божевілля.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply