Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 20, 2020

РФ уже готова до миротворців на Донбасі

Автор:

|

Квітень 09, 2015

|

Рубрика:

РФ уже готова до миротворців на Донбасі

Сергій Лавров

Російська Федерація (РФ) ладна вислухати пропозиції Києва щодо введення в Україну іноземних миротворців, проте це питання не можна обговорювати без участі представників Донецької та Луганської «народних республік» (котрі незаконно захопили владу на цих територіях. — Ред.). Про це заявив Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ.

«Ми, звісно, як чемні люди, будемо готові вислухати, коли зберемося знову на тому чи іншому рівні в «нормандському форматі», пропозиції наших українських колег», — сказав російський урядовець.
«Але, якщо раптом нам пояснять, — водночас зазначив п. Лавров, — чому треба на півдорозі покинути зусилля зі зміцнення місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (більшість учасників цієї місії — росіяни. — Ред.) і чому миротворча операція, яку, як всі визнають, треба готувати десь півроку, є ефективнішим інструментом, то, напевно, ми зможемо тоді зрозуміти мотиви такої нової ініціативи».
Разом із тим, він підкреслив, що в будь-якому разі, якщо мова йде про миротворчість у зоні конфлікту в Україні, неможливо робити це без участі та без урахування думки Луганська й Донецька (котрі уникають виборів за українськими законами. — Ред.).
Нагадаємо, раніше Президент України повідомив, що міністри закордонних справ країн «нормандського формату» (Україна, Франція, Німеччина та РФ) розглянуть можливість розміщення миротворців в Україні. 17 березня ц. р. Верховна Рада України (ВРУ) підтримала президентський проект постанови про звернення до Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй і Ради Європейського Союзу (ЄС) щодо розгортання на території країни міжнародної операції з підтримки миру та безпеки. Представництво України при ЄС передало керівництву Євросоюзу звернення ВРУ стосовно миротворців.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply