Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

РФ не визнає дипімунітету Савченко

Автор:

|

Квітень 23, 2015

|

Рубрика:

РФ не визнає дипімунітету Савченко

Надія Савченко

Російська Федерація (РФ) визнає Надію Савченко членом Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), але не визнає її дипломатичного імунітету. Про це розповів Микола Полозов, адвокат українки. «Якщо в лютому РФ не визнавала її членом ПАРЄ та заперечувала імунітет, то тепер слідство визнає її, як делегата ПАРЄ, але каже, що імунітету в Савченко немає. Щодо імунітету у нас буде окреме судове засідання, яке відбудеться найближчим часом, там же, в Басманному районному суді. І там ми маємо намір розставити всі крапки над «i» стосовно російської позиції щодо Надії Савченко», — повідомив правник.

«РФ скерувала в Україну офіційний запит щодо правової допомоги з метою надання необхідних документів у справі Надії Савченко, й Україна надала Росії весь пакет документів. На сьогоднішньому засіданні слідчий підтвердив, що ці документи та докази було отримано, але заявив, що слідство поки що не дало їм оцінки. Ми вбачаємо в цьому, звісно ж, умисне затягування процесу з боку російської влади», — стверджує п. Полозов.
Водночас, Президент України в телефонній розмові просив Пан Ґі Муна, Генерального секретаря ООН, посприяти звільненню української льотчиці, а також усіх заручників на Донбасі. «Петро Порошенко закликав Генерального секретаря ООН вжити заходів для звільнення Надії Савченко, мати й адвокати якої зараз перебувають у Нью-Йорку», — ідеться в повідомленні прес-служби Президента України.
Петро Порошенко та Пан Ґі Мун обговорили стан виконання «мінських домовленостей» і міжнародні зусилля для відновлення миру на сході України. Очільник ООН дав високу оцінку ролі українського Президента в забезпеченні мирного процесу на Донбасі, відданості України «мінським домовленостям», а також висловив стурбованість із приводу порушень режиму припинення вогню й інших пунктів цих документів.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply