Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 11, 2019

РФ хоче вершити правосуддя на Донбасі

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

РФ хоче вершити правосуддя на Донбасі
Олександр Бастрикін

Олександр Бастрикін

У Слідчому комітеті (СК) Російської Федерації (РФ) оголосили про поширення Росією «своєї універсальної юрисдикції» на «південний схід» України та законність «карного переслідування» стосовно осіб із числа вищого політичного та військового керівництва України. Про це заявив Олександр Бастрикін, глава відомства.
Зокрема, ігноруючи факт російського вторгнення на Донбас, чиновник заявив: «Ситуація, що склалася на південному сході України, говорить сама за себе, тобто, що це — ні що інше, як ґеноцид російськомовного населення». Про те, що переважна більшість військових, котрі воюють на боці України, розмовляють російською, глава СК РФ скромно промовчав.
Олександр Бастрикін заявив, що за таких обставин СК «не може залишатися осторонь, оскільки ці злочини пов’язані з порушенням загальновизнаних норм і принципів міжнародного права, в т. ч. Женевських конвенцій 1949-го, а також міжнародних Мінських зобов’язань, що передбачають відведення з вересня 2014 року важкого озброєння на 15 км від лінії фронту, а також заборону на застосування всіх видів зброї та ведення наступальних дій, тобто носять характер воєнних злочинів проти миру та безпеки людства».
«Слідством спільно з представниками інших підрозділів центрального апарату детально опрацьовано питання юрисдикції РФ щодо розслідування цих діянь. Встановлено, що норми міжнародного гуманітарного права дають усі підстави Росії для здійснення своєї універсальної юрисдикції при розслідуванні такої категорії справ», — заявив п. Бастрикін.
За його словами, «порушення карних справ про ґеноцид, а також карне переслідування осіб із числа вищого політичного та військового керівництва України з боку СК РФ є законним і обгрунтованим як із точки зору російського законодавства, так і з точки зору норм міжнародного права».
Чиновник стверджує, що «злочини підтверджуються сукупністю зібраних у карній справі доказів: показань свідків і потерпілих із числа осіб, котрі проживали на території Донецької та Луганської областей і вимушено залишили територію України; протоколами огляду трупів; висновками судових експертиз; іншими доказами, наявними в матеріалах карної справи, а також результатами оперативно-розшукової діяльності». Щоправда, світове співтовариство має численні докази саме російського вторгнення Україну, проте РФ ці дані ігнорує.
Міністерство закордонних справ (МЗС) України у відповідь заявило, що РФ не має жодних підстав для застосування своєї юрисдикції на території України. «Заяви СК РФ учергове викликають обурення в Україні. вони не мають нічого спільного ні з міжнародним правом, ні з реальністю, ні зі здоровим глуздом. Відсутні будь-які підстави для застосування Росією своєї юрисдикції на території України, крім розслідування злочину аґресії, яку РФ здійснює проти нашої держави, і притягнення до карної відповідальності посадових осіб, котрі вчиняють цей злочин», — йдеться у документі.
Українське МЗС наголосило, що фігурантами такого розслідування може бути лише вище політичне та військове керівництво РФ, яке несе повну відповідальність за використання російських військових підрозділів на території України, фінансування тероризму, постачання зброї та найманців. «Саме вони відповідальні за численні жертви серед цивільного населення, руйнування, страждання мільйонів українців», — наголосили в міністерстві.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply