Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 20, 2018

Путін відступати не збирається

Автор:

|

Червень 02, 2016

|

Рубрика:

Путін відступати не збирається

Путін-foto

У ході засідання президії економічної ради Путін 30 травня дав зрозуміти, що не має наміру припиняти протистояння зі Заходом навіть заради економічного розвитку РФ. Олексій Кудрін, голова Центру стратегічних розробок, порадив президенту РФ знизити рівень геополітичної напруженості для розвитку економіки. Він висловив упевненість, що відмова від амбіцій дозволить Росії наздогнати держави Заходу в технологічно й економічно.
Однак Путін дав зрозуміти, що РФ, навіть відстаючи від розвинених країн, не може дозволити собі «торгувати суверенітетом». При цьому володар Кремля пообіцяв захищати самостійність і незалежність держави до кінця свого життя. «Не Росія першою почала», — брехав Путін, зазначивши, що «слід усіма силами уникати збільшення напруженості та не піддаватися на провокації».
Напередодні Дмитро Медведєв, прем’єр-міністр РФ, продовжив заборона імпорту в Росію продуктів зі Заходу. Андрій Ілларіонов, колишній радник Путіна, вважає це підготовкою до великої війни. «Продуктові санкції для російського споживача представлені як відповідь на дії Заходу, але насправді вони переслідують іншу мету — підготовку країни, підготовку суспільства, підготовку економіки до набагато тривалішу, глобальнішу, серйознішу конфронтацію зі зовнішнім світом», — упевнений він. За словами економіста, «для того, щоб продовжувати військові дії, вести серйознішу конфронтацію, не можна бути залежним від своїх потенційних і майбутніх жертв у справі постачання ключових видів продовольства».
Та й сам Путін зізнався, що ніякого миру не прагне. На думку російського президента, до припинення вогню на Донбасі необхідно провести децентралізацію України та прийняти закон про особливий статус Донбасу, а також амністію для бойовиків. «Не можна відкладати ці рішення під приводом того, що в зоні безпеки, в зоні розмежування хтось у когось стріляє. Якщо немає бажання проводити політичні перетворення, то завжди знайдеться той, хто стрельне, і той, хто відповість, і так буде нескінченно відбуватися — до тих пір, поки не будуть прийняті рішення політичного характеру», — облудливо заявив володар Кремля.
На ці слова дав відповідь Олександр Турчинов, секретар Ради з національної безпеки й оборони (РНБО) України. «Взявши на себе відповідальність за порушення режиму припинення вогню та порушення мінських угод, Путін публічно пригрозив Україні продовженням військових провокацій, доки не буде реалізовано московський сценарій розчленування України», — заявив він.
На думку посадовця, тим самим Москва продемонструвала, що не збирається виконувати мінські мирні угоди, першими пунктами в яких є припинення вогню, виведення російських військ із території України та відновлення українського контролю над східним кордоном. «Це — цинічна публічна позиція, яка вже не приховується московськими керманичами», — наголосив секретар РНБО.
За його словами, після таких заяв не повинно залишитися жодних ілюзій щодо добровільного виходу РФ із окупованих територій та припинення військової аґресії проти України. «Відповіддю на таку позицію РФ має бути посилення оборонних спроможностей держави. Маємо забезпечити необхідною зброєю та ресурсами нашу армію й урешті-решт прийняти рішення щодо наповнення оборонного бюджету замість дискусій у парламенті», — заявив п. Турчинов.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...