Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

Путін помилував Ходорковського

Автор:

|

Грудень 25, 2013

|

Рубрика:

Путін помилував Ходорковського

Президент Російської Федерації (РФ) 20 грудня підписав указ про помилування Михайла Ходорковського. «Керуючись засадами гуманності, постановляю: помилувати засудженого Ходорковського Михайла Борисовича, 1963 року народження, уродженця м. Москви, звільнивши його від подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі», — ідеться в документі.

Напередодні на щорічній прес-конференції Володимир Путін повідомив, що має намір підписати прохання про помилування п. Ходорковського. «Михайло Борисович мав, за законом, написати клопотання про помилування; він цього не робив. Але зовсім недавно він написав відповідний папір і звернувся до мене з проханням про помилування, — сказав глава РФ. — Він посилається на те, що в нього хвора мати».
Після почутого захисник колишнього керівника фірми ЮКОС заявив, що не знає, чи писав п. Ходорковський прохання до президента про помилування. Його мати також дізналася про це з преси. Того ж дня Михайло Ходорковський вийшов на волю.
Нагадаємо, що в травні 2005 року за першою карною справою Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв були засуджені Міщанським судом Москви до дев’яти років позбавлення волі за шахрайство й ухиляння від сплати податків. Потім Московський міський суд скоротив термін покарання до восьми років. У другій справі 30 грудня 2010-го Хамовнічеський суд Москви визнав п. Ходорковського й п. Лебедєва винними в розкраданні та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, і присудив їм по 14 років позбавлення волі в колонії загального режиму з урахуванням покарання, призначеного за першим вироком.
20 грудня 2012 року президія Мосміськсуду пом’якшила покарання п. Ходорковському й п. Лебедєву до 11 років позбавлення волі кожному. 6 серпня 2011 термін покарання зменшили до десяти років і десяти місяців. У підсумку Платон Лебедєв мав вийти на свободу в травні 2014-го, а Михайло Ходорковський — у серпні того ж року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply