Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Путін підписав указ про визнання в РФ документів, виданих терористичними організаціями

Автор:

|

Лютий 23, 2017

|

Рубрика:

Путін підписав указ про визнання в РФ документів, виданих терористичними організаціями

Відтепер у Російській Федерації (РФ) без проблем можна вимахувати паспортом з позначкою «ДНР» чи «ЛНР», а також їздити на автівках із номерними знаками ніким у світі не визнаних «народних республік». Що значно важливіше — випускники із сепаратистськими атестатами прирівнюються до російських школярів і мають право безперешкодно вступати в будь-який російський університет.
Відповідно до указу Путіна, всі державні органи РФ повинні вважати законними: посвідчення особи (в т. ч. видані «держорганами» чи «збройними силами» самопроголошених республік), свідоцтва про народження, документи про освіту, свідоцтва про укладення чи розірвання шлюбу, а також документи про реєстрацію транспортних засобів і відповідні номерні знаки. Особливо наголошується, що володарі сепаратистських паспортів зможуть в’їжджати на територію РФ без оформлення віз.

Скромні здобутки
Першими власні паспорти (з весни 2015-го) почала видавати в терористичній організації «Луганська народна республіка» (ЛНР). Зі самого початку справа пішла туго — після перших бадьорих повідомлень про 2 тис. виданих документів тамтешня пропаганда замовкла. Вочевидь, тому, що процес практично зупинився. Якби там не було, але офіційних даних про загальну кількість виданих паспортів ЛНР у відкритому доступі немає.
Натомість влада самопроголошеної республіки всіляко піариться на поодиноких випадках, коли головний «документ» ЛНР отримують іноземці. Так, у грудні 2016 року паспорти урочисто видали уродженцям Шрі-Ланки, Індії, Туреччини, Ізраїлю, Італії, Палестини та Грузії. Скажете: «міжнародний успіх». Відповідь сумнівна: усіх іноземців набралося аж десятеро. Звісно, найвдаліший пропагандистський хід — вручення у вересні 2016-го паспорта ЛНР Джеффу Монсону, знаменитому бійцеві змішаних єдиноборств.
Як не дивно, але в сусідній ДНР процес паспортизації стартував на півроку пізніше — лише восени 2015-го. Успіхи виявилися також достатньо скромними. Тоді паспорти отримали Олександр Захарченко, ватажок терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР), низка його підлеглих і кілька десятків молодих людей, котрим у ці дні виповнилося 16 років.
Потім — повна тиша. Оскільки інформація з окупованого Донбасу надходить надзвичайно неповна, висновки доводиться робити з окремих факті. Улітку минулого року Захарченко визнав, що «паспортизація йде повільніше, ніж хотілося б». Причина, за його словами: «існування певних технічних проблем». Що не так із технікою (за наявності в Донецьку приблизно десятка друкарень) — незрозуміло.
Судячи з офіційної статистики, проблеми з паспортами ДНР зберігаються й досі. Згідно з даними місцевої «міґраційної служби», за підсумками 2016 року паспорти отримали 40 тис. осіб. Хвильку, але ж Донецьк — місто-мільйонник, а під контролем ДНР є й інші великі населені пункти з населенням близько 100 тис. осіб.
Що стосується інших документів, то там приблизно така ж ситуація. Наприклад, посвідчення водія в ДНР видають із травня 2015-го, і з того часу ці документи отримали аж 16 тис. осіб. Про більш-менш значні показники можна говорити тільки в сфері освіти. Сепаратистські свідоцтва про закінчення школи були видані більш ніж 30 тис. школярів.
Ось це — найгірша втрата для України. Звісно, що ця молодь поїде вчитися в російські університети (бо в українських атестати ДНР і ЛНР просто не визнають). І певна річ, що в Росії їх навчать ненависті до «київської хунти», «бандерівців» та, зрештою, до всіх, хто спілкується українською.

«Черговий доказ порушення Росією міжнародного права»
Далебі, міжнародна реакція на указ про визнання документів самопроголошених республік виявилася вкрай негативною. «Для мене це є черговим доказом порушення Росією міжнародного права», — заявив Президент України. Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, пішов ще далі й заявив, що розцінює це рішення Путіна, як вихід із мінського процесу. «Такий крок Кремля повністю перекреслює мінський процес і дорівнює заяві РФ про вихід із нього», — сказав він.
Посольство США в Києві також заявило, що «стривожене» визнанням Москвою документів ДНР і ЛНР.

Продовження «хитрого плану» Путіна
Після провалу гібридної війни на Донбасі Путін поставив нову стратегічну мету — «увіпхати» самопроголошені республіки в Україну з одночасним проголошенням останньої федерацією. Тобто, будь-який реґіон (у цьому випадку — Донецьк і Луганськ) матиме право заблокувати всі ініціативи центральної влади в Києві (насамперед про приєднання до Європейського Союзу чи НАТО).
«Бачу, що хтось уже створив Україні серйозні внутрішні проблеми з блокадою постачання вугілля зі самопроголошених територій. І в цей же час Російська Федерація затверджує такий указ. Мета — змусити Порошенка погодитися на «суверенний Донбас» в складі України», — пояснив виданню «Газета.Ru» Раміль Замдиханов, відомий блогер із Донецька, соратник колишнього «глави Ради безпеки» ДНР Олександра Ходаковського.
Українське експертне співтовариство також вважає, що Москва намагається змусити Київ втілити план під назвою «федералізація». «Гадаю, що це ознака того, що Кремль буде рухатися далі за осетинським і абхазьким сценаріями. Тобто, далі буде визнання незалежності цих утворень і легалізація на цих територіях російської військової присутності», — вважає український політолог Костянтин Батозський.
Подібного сценарію не виключають і російські джерела. «Такого розвитку подій, як подальше можливе визнання республік Донбасу, виключати не можна», — висловив свою точку зору Олексій Чеснаков, директор російського Центру політичної кон’юнктури. На його думку, указ російського президента про визнання «документів» ДНР і ЛНР — це серйозний сигнал для України. «Якщо Київ не буде виконувати мінські угоди і блокуватиме процес політичного врегулювання, то РФ може піти далі в питанні підвищення рівня взаємодії із «республіками» Донбасу і в кінцевому рахунку, можливо, визнає їх», — застерігає політолог.

Сам себе загнав у кут
Тим часом черговий «хитрий план» Путіна його ж самого загнав у кут. У самопроголошених «республіках» указ президента РФ про визнання їхніх документів сприйняли як перший крок до прийняття ДНР і ЛНР у склад Російської Федерації. Про всяк випадок, ще раз наголосимо — у Путіна зовсім інша мета, і бачити Донбас у складі РФ він не хоче.
Либонь, система десь дала збій, але відразу після підписання указу ватажки ДНР і ЛНР мало не на коліна вклякли, дякуючи Путіну. «Це черговий крок на шляху входження нашої республіки до складу Російської Федерації, — зазначив Ігор Плотницький, головний терорист ЛНР. Приблизно таку ж заяву зробив і Олександр Захарченко, «президент» Донецька. Однак, потім, як за командою, заяви про «черговий крок на шляху входження до складу РФ» в обох самопроголошених «республіках» просто зникли.

За прикладом Південної Осетії
Водночас мало хто зауважив, що того ж дня (18 лютого) коли Путін підписав указ про визнання «документів» самопроголошених ДНР і ЛНР, міністри закордонних справ Росії і знову ж самопроголошеної і визнаної лише РФ Південної Осетії підписали в Москві договір про державний кордон. Тоді ж Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, заявив, що Москва розраховує підписати договір про держкордон із такою ж самою самопроголошеною Абхазією.
«Коли говорять про скасування кордонів — це образний вислів, що означає прагнення до того, щоб режим перетину держкордону між двома дружніми країнами був максимально комфортним для громадян, та й для економічної діяльності, для гуманітарних контактів», — зазначив п. Лавров.
Як бачимо, ДНР і ЛНР ідуть приблизно тим самим шляхом: спочатку визнання внутрішніх документів, потім «скасування кордонів» (наразі це відбулося де-факто, де-юре в Кремлі повторюють тезу про кордон із незалежною Україною). А що буде далі, відомо хіба колишньому підполковнику КДБ у Кремлі.

Ігор Берчак

До теми
Президент Порошенко посмертно присвоїв звання «Герой України» знаменитому в світі оперному співаку Василю Сліпаку, котрий у червні минулого року загинув під час бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції поблизу селища Луганське Донецької області, воюючи в рядах «Правого сектору».
Василь Сліпак народився у Львові 1974-го, був вихованцем відомої хорової капели «Дударик», закінчив Львівську національну музичну академію ім. Лисенка. Майже 20 років працював в оперних театрах у Франції, зокрема, в складі Паризької національної опери. У вересні 2014-го в Парижі на площі Трокадеро брав участь в акції протесту проти продажу французьких авіаносців «Містраль» Москві. Улітку 2015 року Василь Сліпак повернувся в Україну і вступив добровольцем до лав окремого батальйону «Правого сектору». Мав позивний «Міф» — на честь Мефістофеля, чию арію він неодноразово виконував в оперних театрах по всьому світу. Загинув від кулі снайпера 29 червня 2016-го на лінії фронту. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply