Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Путін хоче створити в РФ Міністерство державної безпеки

Автор:

|

Вересень 22, 2016

|

Рубрика:

Путін хоче створити в РФ Міністерство державної безпеки
Увечері 22 серпня 1991 року після провалу спроби державного перевороту ГКЧП багатотисячний натовп повалив 11-тонний пам’ятник Дзержинському на Луб’янській площі в Москві навпроти штаб-квартири КДБ. Улітку 2015 року в Москві пройшов невдалий референдум про його відновлення

Увечері 22 серпня 1991 року після провалу спроби державного перевороту ГКЧП багатотисячний натовп повалив 11-тонний пам’ятник Дзержинському на Луб’янській площі в Москві навпроти штаб-квартири КДБ. Улітку 2015 року в Москві пройшов невдалий референдум про його відновлення

Авторитетне в Російській Федерації (РФ) видання «Коммерсант», яке славиться своїми інсансайдерськими джерелами в усіх ланках російської влади, 19 вересня приголомшило всіх публікацію про наміри створити в Росії Міністерство державної безпеки (МДБ). Як виявилося, в Кремлі задумали масштабну реформу силових і правоохоронних структур, що передбачає створення потужної спецслужби на зразок колишнього НКВС і КДБ СРСР, яка займатиметься не тільки оперативною діяльність, але й матиме власні слідчі відділи та регулярні військові підрозділи, в т. ч. бронетехніку й авіацію.

Усі — під контролем
Як пише «Коммерсант», до МДБ, крім Федеральної служби безпеки (ФСБ), пропонується включити Федеральну службу охорони (займається організацією безпеки президента і найвищих посадових осіб РФ) і Службу зовнішньої розвідки. Слідче управління новоствореного міністерства, за інформацією видання «Коммерсант», буде самостійно розслідувати найрезонансніші справи. Відповідно, Слідчий комітет (СК), згідно зі задумом, повернуть до складу генеральної прокуратури з пониженням статусу його головних управлінь.
Крім того, МДБ буде організовувати власну безпеку в усіх правоохоронних і силових структурах. Це означає, що в них з’являться відділи внутрішньої контррозвідки, чиї співробітники будуть підконтрольні виключно генералам (чи полковникам) із МДБ. Таким чином новий репресивний монстр триматиме під жорстким контролем Міністерство внутрішніх справ (МВС), Генеральну прокуратуру та Збройні сили.
Принагідно нагадаємо, що до складу ФСБ уже входять прикордонні війська, спеціальні авіаційні підрозділи та підрозділи спеціального призначення — практично невеличка армія. Таким чином, Міністерство держбезпеки можна вважати аналогом КДБ СРСР, який своїми силами, без жодного контролю з чийогось боку, займався оперативно-розшуковою діяльністю, потім знову ж таки сам провадив слідство і передавав до суду готові карні справи, часто зі заздалегідь визначеним вироком.
Водночас, хто не пам’ятає, куратори від КДБ не криючись працювали в усіх органах влади, вищих навчальних закладах, посольствах і консульствах за кордоном, на великих підприємствах і навіть при творчих спілках і театрах.
Планується, що реформа буде завершена до виборів президента РФ 2018 року. До цього часу, за словами джерел «Коммерсанта», будуть замінені всі глави силових і правоохоронних відомств. Таким чином Путін має намір повністю підпорядкувати собі увесь репресивно-силовий апарат. Міністерство державної безпеки придушуватиме будь-які прояви внутрішньої опозиції та триматиме в «їжакових» рукавицях як решту силових структур, так і реґіональних політиків, приватний бізнес, адже матиме право на власний розсуд порушуватиме «резонансні» карні справи і доводити їх до суду.

Повна зачистка
Навряд чи президент РФ боїться масових заворушень, які встигли охрестити «кольоровими революціями». Репресивна система на рівні не надто грамотних, але дуже виконавчих поліціянтів у РФ створена вже давно. Хлопці у формі мало розбираються в політиці, але чітко знають, що «держава, тобто, Путін, понад усе», тому готові гамселити гумовими кийками туди і сюди, щиро вірячи, що таким чином вони «захищають державу».
Зрозуміло, що Путін абсолютно не боїться внутрішньої опозиції. Тим більше її в теперішній Росії просто не існує. Бориса Нємцова ростріляли просто біля Кремля, Олексія Навального скомпроментували карними справами, колишній прем’єр-міністр Михайло Касьянов за теперішнього режиму ніколи не отримумав доступу до всеросійських засобів масової інформації, а Михайло Ходорковський зализує рани після майже десятилітньої каторги за кордоном.

Зраджують свої
Путін боїться своїх. Він сам свідомо плекав покоління «бізнесменів» із крокодилячою хваткою, котрі очолювали нібито державні супермонополії, що помпували за кордон газ і нафту за колись величезними цінами.
Тоді вистачало їм, не бідував і бюджет Російської Федерації, очевидно, щось перепадало й самому Путіну. Хоча, можна припустити, останній мало переймається особистими статками, для нього найголовніше — влада. Власне її збереження, здається, й є тим стимулом, який змусив його ворушити силове кубло. Путін уже почав відправляти на «почесну» пенсію донедавна, здавалося б, найближчих соратників. Так, минулого тижня російські засоби масової інформації повідомили, що Олександра Бастрикіна, главу СК РФ, нібито збираються призначити директором «РусГідро» — державної корпорації, що опікується гідроелектростанціями. Зазначається, що рейтинґ п. Бастрикіна могли похитнути розслідування п. Навального, котрий знайшов у глави СК право на проживання в Чехії і нерухомість в цій країні, і повідомлення про те, що іспанська прокуратура пов’язує п. Бастрикіна з членами тамбовського злочинного угруповання. «Також Кремль дратувало, що в ході розслідування гучних справ відбувалися постійні інформаційні витоки, завдяки яким СК і його очільник, фактично, піарилися», — писала «Газета.Ru». Проте найвірогідніша версія — Олександр Бастрикін став занадто самостійною фігурою і навряд чи без бою погодився б на придуману в Кремлі реформу. Принаймні в тій частині, що стосується фактичної ліквідації його улюбленого Слідчого комітету, який, згідно зі задумом, стане частиною Генеральної прокуратури.
Колись Сталін, як м’ясник, винищував найближчих соратників, на місце яких призначав інших, котрі через короткий час замінював ще іншими. Ефективність діяльності висуванців Сталіна була мізерною. Для самого диктатора люди були «друзками», зате вони дуже чітко знали: «Сталін — понад усе!». Тепер гасло: «Путін — понад усе!». Не згоден: за тобою прийде МДБ…

Ігор Берчак

P. S. Як писав «Міст», 5 квітня ц. р. була створена Федеральна служба військ національної гвардії (Росгвардія), також підпорядкована особисто президенту РФ. До її складу увійшли внутрішні війська та позавідомча охорона МВС, міліцейські спецпідрозділи СОБР і ОМОН, Центр спеціального призначення сил оперативного реагування і авіації МВС. Тобто одна кишенькова армія в Путіна вже є. На випадок якихось несподіванок на виборах 2018-го.

До теми
Офіційна мета реформи російських правоохоронних структур — «підвищення ефективності роботи правоохоронців і викорінення корупції». Надзвичайно показова історія трапилася минулого тижня, коли був заарештований Дмитро Захарченко, високопоставлений співробітник МВС РФ, в чиї обов’язки власне й входила боротьба з корупцією. Полювала на поліційного полковника ФСБ, яка під час обшуку в його квартирі вилучила готівкою — можна присісти: 120 млн USD і 2 млн EUR. Банківські упаковки були недбало запхані у величезні целофанові торби, які використовують базарні торговці. Оперативники, які їх вилучали, дуже скаржилися: торб було багато, а їхня загальна вага склала майже 1 т.

Довідка
Міністерство державної безпеки існувало в СРСР із 1946-го по 1953 рік. Воно відповідало за боротьбу з «підривною, шпигунською, диверсійною, терористичною діяльністю іноземних розвідок, протидіяло контрреволюції, а також забезпечувало охорону керівників комуністичної партії й уряду Радянського Союзу». В березні 1953 року після смерті Йосипа Сталіна МДБ було об’єднанe з Міністерством внутрішніх справ СРСР. Рівно через рік — у березні 1954 року управління, служби і відділи колишнього МДБ, передані МВС, були об’єднані в Комітет державної безпеки СРСР, який підпорядковувався безпосередньо Політбюро ЦК КПРС. У систему КДБ входили органи державної безпеки, управління персональної охорони вищих партійних і державних посадовців, прикордонні війська та війська урядового зв’язку, органи військової контррозвідки, навчальні заклади й науково-дослідні установи. Комітет виконував завдання захисту комуністичного режиму СРСР від внутрішніх і зовнішніх політичних противників та опозиції, здійснював функції політичних репресій, розвідки за кордоном, а також функції політичної контррозвідки на території СРСР. Ліквідований у грудні 1991 року. Чисельність на момент ліквідації — 480 тис. співробітників.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...