Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Путін демонструє зневагу до міжнародного права

Автор:

|

Травень 15, 2014

|

Рубрика:

Путін демонструє зневагу до міжнародного права

Володимир Путін

Володимир Путін, президент Російської Федерації (РФ) і верховний головнокомандувач її Збройних сил (ЗС), 9 травня прибув у окуповане українське місто Севастополь, де проходили морська та повітряна частини параду перемоги. Уперше в історії проведення парадів у Севастополі в повітря піднялося 70 одиниць повітряної техніки.

«Літак президента прибув на летовище «Бельбек», звідки глава держави попрямує до Севастополя, де візьме участь у святкових заходах із нагоди Дня Перемоги», — повідомив напередодні Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ. Глава російської держави виступив перед парадом на Графській пристані, поклав квіти до меморіалу героям-захисникам Севастополя, зустрівся з ветеранами та побував на святковому концерті.
Сотні тисяч людей зібралися на вулицях міста-героя Севастополя біля площі Нахімова, де відбувся парад перемоги. Колони сучасної військової техніки змінювали польові кухні та полуторки часів Другої світової війни.
У другій половині дня розпочалася морська й авіаційна частини параду. Участь у врочистих заходах у акваторії Севастопольської бухти взяло більш ніж тисячу військовослужбовців, 70 літаків і гвинтокрилів, понад десять бойових кораблів Чорноморського флоту різних класів. Найбарвистішим заходом льотної програми став виступ авіаційних груп вищого пілотажу «Стрижі» (МіГ-24) і «Російські витязі» (Су-27).
Тим часом, Анґела Меркель, канцлер Німеччини, засудила російське керівництво за проведення параду перемоги в Криму. «Я вважаю прикрим те, що такий день використовується для проведення параду, з огляду на наявність конфлікту», — сказала вона.
Німецький канцлер заявила, що 9 травня — важлива для росіян дата, але парад в умовах української кризи є недоречним. «Кілька років тому на 9 травня я була в Москві, щоби продемонструвати, що історія нас чогось навчила. У зв’язку із цим мені видається сумним той факт, що в реґіоні, який перебуває в розпалі кризи, відбувається парад», — пояснила вона.
Вашингтон теж різко розкритикував візит Путіна до Криму — території України, окупованої Росією. За словами прес-секретаря Білого дому, цей візит тільки поглибив конфлікт у реґіоні. «Ми не приймаємо незаконної анексії Криму Росією. Подібні дії не могли не посилити напруженості», — зазначила Лора Лукас-Маґнусон, спікер Ради національної безпеки США.
Група активістів із Франції звернулася через Інтернет до співвітчизників щодо підтримки петиції на адресу президента Франсуа Олланда з проханням скасувати візит Володимира Путіна до Нормандії, запланований на 6 червня ц. р. Петицію написано трьома мовами (французькою, англійською та російською) і відправлено до Єлисейського палацу.
«Текст нашої петиції було передано Франсуа Олланду. Ми звернулися до французького лідера з проханням скасувати запрошення пана Путіна на 6 червня на церемонію з відзначення 70-ї річниці висадки союзників у Нормандії», — ідеться у зверненні. Візит президента Росії не повинен відбутися з огляду на те, що «Україна наразі залишається окупованою російськими солдатами й тривають страшні злодіяння на кримській землі».
Автори звернення також підкреслюють, що при розпаді Радянського Союзу Росія чомусь «успадкувала» історію СРСР, хоча Україна набагато більше постраждала під час останньої війни (за їхніми даними, загинуло 16, 3% населення України та, відповідно, 12,7 % населення Росії).
У листі також зазначається, що було би набагато справедливіше запросити на ці врочистості представника України або справжніх ветеранів, котрі воювали проти фашизму, а «не цього одіозного «героя» сучасної історії, котрий підтримує всіх диктаторів світу». Упродовж кількох годин до петиції приєдналося кількасот французів, готових поставити свій підпис.
Президент Олланд після кількамісячних вагань заявив, що все-таки чекає на прибуття свого російського колеги 6 червня на церемонію святкування 70-ї річниці висадки союзників у Нормандії, оскільки ніколи не забуде внеску російського народу у боротьбу з нацистами. За його словами, Путіна запрошують «як представника російського народу».

До слова
Росіяни в переважній більшості ще прагнуть крові українців. Розміщена на сайті найкрупнішої на світі спільноти онлайн-кампаній avaaz.org петиція до Організації Об’єднаних Націй (ООН) із проханням введення російських військ в Україну зібрала понад 150 тис. електронних підписів. Оскільки підписання триває в режимі реального часу, можна простежити, що під громадською петицією підписуються, в основному, користувачі з Росії. Також онлайн-петицію час від часу підтримують люди з інших країн світу. Для відправки до адресата — Ради безпеки ООН – прохання повинно підписати півмільйона людей. «Це – важливо, бо інакше буде бійня! Треба дати народу право на самовизначення! Природно, введення миротворців РФ можливе лише за наказом верховного головнокомандуючого ЗС РФ. Контингенту з будь-якої іншої країни народ південного сходу не прийме! Довіра є лише до армії Росії!» — вважає автор онлайн-кампанії, котрий запустив петицію. Щохвилини прохання збирає близько 25 нових підписів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply