Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Протести в російських містах

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

Протести в російських містах
Протест у Санкт-Петербурзі

Протест у Санкт-Петербурзі

Петро Павленський, художник із Санкт-Петербурга, 3 вересня ц. р. повісився на Красній площі Москви на знак протесту проти дій Путіна щодо України. Перед тим, як так учинити, він прочитав маніфест за волю та свободу думки в Росії, а після цього закликав росіян повстати проти чинної влади.

Петро Павленський стояв у черзі до Мавзолею, де в нього почалася дискусія зі сусідом із приводу дій Путіна, через якийсь час до них приєдналися й інші люди, котрі уважно слухали Павленського, що говорив про ситуацію в Україні та про політику президента РФ. Потім художник вискочив із натовпу й накинув на голову заготовлений зашморг та повиснув на найближчому виступі. Присутні швидко витягнули мистця з петлі, потім його забрала швидка допомога, але від шпиталізації п. Павленський відмовився. Зараз художник перебуває в слідчому ізоляторі.
А в другій російській столиці — Санкт-Петербурзі — 5 вересня дівчина, одягнена в кольори російського прапора, зі зав’язаними очима, закривавленими руками та георгіївськими стрічками на зап’ястях, пройшлася вулицями. Таким чином вона висловила свій протест проти аґресії Росії в Україні. Вона намагалася показати заплямовану кров’ю політику Кремля. Очевидці розповідають, активістка почала так голосно кричати та стогнати, що перехожі стали цікавитися її самопочуттям, а поліцейський викликав карету швидкої допомоги. Згодом медики її відпустили.
Очевидці розповідають, така акція вплинула на них більше за будь-який соціальний плакат або рекламу.
Протестувати проти аґресивної путінської політики люди вийшли цього дня на вулиці й іншого російського міста — Томська. Мітинґувальники вимагали припинити аґресію уряду Російської Федерації в Україні. Вони переконані, що безумство Путіна треба зупинити.

Євген Клен

До слова
У світі Путіним просто гидують. Нідерландський перекладач Ганс Боланд, котрий перекладав твори Пушкіна, Ахматової та Достоєвського, відмовився отримувати престижну нагороду з рук президента РФ. Боланду присудили нагороду імені Пушкіна 26 серпня й запросили на врочисте вручення в Кремль. Однак той відкинув запрошення, оскільки не хоче, щоби його ім’я хоч якимсь чином пов’язували з президентом РФ. Лист із відмовою, переданий аташе з культури в посольстві РФ Федору Вороніну, перекладач опублікував в Інтернеті. «Я б із величезною вдячністю прийняв надану мені честь, якби не ваш президент, поведінку котрого я зневажаю. Він — велика небезпека для свободи та миру на нашій планеті. Дай Боже, щоб його «ідеали» найближчим часом були повністю знищені. Будь-який зв’язок між ним і мною, його іменем та ім’ям Пушкіна для мене огидний і нестерпний», — написав п. Боланд.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply