Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Під Тюменню розбився літак

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Під Тюменню  розбився літак

Уранці 2 квітня під Тюменню в Російській Федерації (РФ) під час зльоту розбився пасажирський літак ATR-72, на борту якого перебували 43 особи. За останніми даними, щонайменше 32 людини загинули. Катастрофа сталася після вильоту літака з летовища Рощино. Повітряне судно, яке виконувало рейс Тюмень—Сургут, упало приблизно за 35—40 км від аеропорту. Уже виявлено тіла загиблих. 11 людей дивом вижили, їх шпиталізовано з опіками та важкими травмами кінцівок і голови. Стан принаймні п’ятьох постраждалих — критичний.

Одразу після вильоту з літаком було втрачено контакт. Унаслідок падіння на землю він розколовся на три частини й загорівся, зазначив Валентин Тарасов, заступник тюменського транспортного прокурора. «Після зльоту екіпаж не вийшов на зв’язок. Літак зник із радарів. Водночас візуально спостерігалося падіння повітряного судна за 3—5 км від злітної смуги аеропорту в бік селища Горьковки. Літак упав на землю, після чого сталося загоряння», — розповів він.

Як поінформувало джерело в 2-й міській лікарні Тюмені, до них було доставлено десятьох потерпілих, п’ятеро з яких — у вкрай важкому стані. Ще одного пораненого шпиталізовано в 1-шу обласну лікарню. Усіх постраждалих доправляли до медичних установ гвинтокрилами.

Рятувальники вже виявили на місці трагедії обидві чорні скриньки, повідомив телефоном представник оперативного штабу з координації пошуково-рятувальної операції. «Візуально виявлено мовний самописець і прилад реєстрації параметрів польоту. Зараз із ними працюють слідчі», — сказав інформатор.

«Як пріоритетні слідство розглядає три версії аварії літака під Тюменню: помилка в пілотуванні, технічна несправність і можлива помилка наземних служб», — заявив Володимир Маркін, офіційний представник Слідчого комітету. На місці аварії задіяно 232 людини та 125 одиниць техніки. Створено оперативний штаб, куди прибув губернатор області Володимир Якушев. Потерпілим і їхнім родичам надається психологічна допомога. Літак уже загасили, зараз розбирають його уламки. Одразу після катастрофи пасажири, яким пощастило вижити, самі вибиралися з палаючої пастки, їм на допомогу прийшли також мешканці селища Горьковки.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...