Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Новий газовий конфлікт

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Новий газовий  конфлікт

Київ відмовився формувати резерв російського газу у власних сховищах для ґарантування поставок палива в Європейський Союз (ЄС). Саме це питання було темою зустрічі Юрія Бойка, міністра енерґетики України, й Олексія Міллера, голови російського «Газпрому».

«Ми наполягаємо на тому, що має бути закачано 25 млрд м3 природного газу. Українська ж сторона каже, що їй достатньо й 20 млрд м3. «Газпромбанк» готовий видати кредит для закупівлі додаткового обсягу газу, але Україна не готова на це піти», — пояснило джерело в «Газпромі».

Як відомо, минулої зими в «Газпрому» виникли проблеми з постачанням європейських споживачів у зв’язку з тим, що компанія відмовилася зберігати резервні обсяги палива в українських газосховищах. Але в липні сторони таки домовилися: «Газ­промбанк», співвласником якого є «Газпром», виділив «Нафтогазу» кредит розміром 2 млрд USD. За ці кошти українська компанія мала закупити газ для закачування в підземні сховища, продати його наступного року європейським споживачам і заробити додаткові кошти.

Однак потім у «Нафтогазі» відмовилися від цих планів, тому що «Газ­пром» виступив проти реекспорту Україною газу в країни ЄС, повідомили в українському Міністерстві енерґетики. Пізніше у відомстві розповіли, що українська сторона не готова йти назустріч Росії в питанні зберігання природного газу, з огляду на те, що домогтися істотних поступок як у питанні зниження цін на газ, так і в питанні відмови РФ від альтернативних маршрутів транзиту палива не вдалося.

Нагадаємо, раніше Україна вже постачала паливо в ЄС за рахунок власних резервів. У лютому ц. р. під час рекордного зниження температури в Європі «Газпром» щодня постачав у ЄС лише 300 млн м3 газу, а Україна на прохання російської монополії та європейських споживачів відправляла 500 млн м3 газу на добу зі своїх газосховищ. Цей газ був оплачений «Нафтогазом», а «Газпром» не тільки не компенсував витрат компанії, але навіть звинуватив її в несанкціонованому відборі російського газу. Тоді постраждалою від недопостачання палива стороною виявився ЄС.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...